ABD’nin Cumhuriyetçi California Valisi Arnold Schwarzenegger’in resmi bir yazışmada üstü kapalı küfür ettiği ortaya çıktı. Schwarzenegger, kendisiyle farklı görüşte olan bir meclis üyesine gönderdiği ve bir San Fransisco su kenarında arsa projesini veto etme niyetini açıkladığı yazılı mesajda ilk harflerinin alt alta okunmasıyla küfür ortaya çıkıyor.

Mesajın ilk paragrafındaki satırların baş harfleri sırasıyla F-U-C-K, ikinci paragrafınkiler ise Y-O-U şeklinde sıralanıyor.

Mesajdaki satırların ilk harflerinin alt alta okunmasıyla ortaya çıkan mesajı meclisin Demokrat üyelerinden biri keşfetti.

Schwarzenegger’in mesajları yasa tekliflerini gönderen meclis üyelerine gönderiliyor ve valinin internet sitesinde de yayımlanıyor. Bu küfürlü mesajın gönderildiği eşcinsel San Fransisco meclis üyesi Tom Ammiano. Ammiano bu yıl içinde sekiz yasa teklifinde bulundu ve Schwarzenegger bu tekliflerin altı tanesini reddetti.

Bir meclis toplatısında da Ammiano Schwarzenegger’e “yalancı” diye bağırmış ve konuşmasını yuhalamıştı.

Schwarzenegger’in sözcüsü Aaron McLear durumla ilgili olarak “Tuhaf bir rastlantı. Her yıl yüzlerce mektup yazılıyor ve bu sadece bir rastlantıdan ibaret" diye konuştu.