Avrupalılar, popo estetiği için Türkiye’ye geliyor. Acenteler de bu nedenle Türkiye’ye gelenlere kolaylıklar sağlıyor.

Son dönemlerde popo kaldırma operasyonlarına ilgi oldukça büyük. Avrupalılar tarafından da Türkiye’de yapılan popo estetiği operasyonlarına rağbet gösteriliyor.  Tur şirketleri de bu nedenle harekete geçti ve Avrupa’dan Türkiye’ye popo estetiği için gelenlere kolaylık sağlamaya başladı. Hatta bazı sağlık merkezleri bu konuda yurt dışındaki acentelerle de anlaşma sağlıyor. Daha fazla kişiye ulaşmak için de Avrupa’da yayın yapan Türk kanallarına “Göz dolduran popolar için merkezimize bekliyoruz’’ şeklinde reklamlar veriliyor. 

 WHATSAPP YOLU İLE POPOLARINI YOLLUYORLAR
Alınan bilgilere göre bu işlemi  yaptırmak isteyen ve yurt dışında yaşayan kişiler, popo fotoğraflarını Whatsap veya mail yoluyla uzmanlara gönderiyor. Bu fotoğrafları inceleyen doktorlar da operasyon ve fiyat bilgisini iletiyor. Müşteriler, fiyat üzerinde anlaşma sağlaması durumunda uçakla Türkiye’ye getiriliyor ve 5 yıldızlı otellerde konaklama imkanları da sağlanıyor. 

İKİ YÖNTEM KULLANILIYOR
Estetik merkezlerinden genellikle müşterilerin talebi ”Brezilya Poposu” adı verilen model oluyor. Bunun nedeni ise tayt ve pantolonlarda daha estetik görünmesi. Bu sonuca ulaşmak için denenen iki yöntemden ilki ise Silikon takılması. Bu operasyon sonucunda ömür boyu başka estetiğe gerek duymadan popo kullanılabiliyor, ancak enfeksiyon riski bulunuyor.  İkinci bir yöntem ise aquafilling. Bu yöntemde herhangi bir cerrahi operasyon yapılmıyor, ancak ömrü 5 ile 8 yıl arasında oluyor.