Amerikan-Türk Koalisyonu Siyasi Eylem Komitesi (TC-USA PAC), 2 Kasım seçimlerinde yarışan 5 Türk Amerikan adaydan iki tanesinin seçilerek görev başına getirildiğini duyurdu. Kazanan isimler, Texas eyaletinin Harris County idari bölgesine bağlı Houston şehrinde bulunan 8. Ceza Mahkemesi’nin Başhakimliği için yarışan Jay (Ceyhun) Karahan ve California Eyaletinin San Clemente şehrinin Capistrano şehri Okul Bölgesi Kurulu'na aday olan John Alpay oldu.

Konuya ilişkin bir açıklama yayınlayan TC-USA PAC Mali İşler Sorumlusu G. Lincoln McCurdy, "Yargıç Karahan ve John Alpay’ın seçmenler tarafından toplum hizmetine layık görülmüş olmalarından dolayı fevkalade gururluyuz. Aynı zamanda zamanlarını ve paralarını seçim kampanyalarına vakfederek Türk Amerikan toplumunun siyasi arenadaki varlıklarına katkı sağlamaları nedeniyle, 5 Türk Amerikan adayın her biri bizler için gurur vesilesi.

Onlar, Türk-Amerikan aktivizminin uzun yolculuğunda ilk ehemmiyetli adımı temsil ediyorlar ve eninde sonunda Ulusal Meclis’e seçilecek Türk-Amerikan adayın seçilebilmesi için zemin hazırladılar,” dedi.

Seçimi kaybeden Türk Amerikan adaylar, California ve Maryland’de yoğun kampanya çalışmaları yürüttüler. California Eyaleti’ndeki Irvine Şehri Belediye Meclisi adayı olan Yunus Aksoy ve Maryland Temsilciler Meclisi Üyeliği için yarışan ve daha önce ABD Kongresi üyeliği için de yarışmış olan Osman (Oz) Bengur yarışı önde tamamlayamadı. California Eyaletinin Oxnard şehri Liman Komiserliğine aday olan Timur Taluy da rakiplerini geçemedi.

Açıklamasında McCurdy, “Aksoy, Bengur ve Taluy’u girişimci ruhları ve tutkularından ötürü tebrik ediyor ve yılmadan yürüttükleri seçim kampanyalarının 2012’deki seçimlerde yarışacak Türk Amerikan adaylara ilham vermesini umut ediyoruz,” dedi.

Turkishny.com