AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, son yapılan ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranının yüzde 55.6 olduğunu söyledi.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın parti genel merkezinde milletvekilleriyle bir araya geldiği toplantı sonrası açıklama yaptı.

En son yapılan anket sonuçlarını paylaşan Ünal, "Cumhurbaşkanımızın oyu yüzde 55,6 gözüküyordu." dedi.

Mahir Ünal'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"Bize birileri fatura etmeye kalkışmasın"

- (İYİ Parti seçime girecek mi?) Biz her zaman demokrasinin tesisinden yana olduk. Bu çerçevede seçime girmek için yasalarla belirlenmiş koşulları taşıyan tüm aday ve partilerin 24 Haziran'da sandıkta seçmenin karşısına çıkmasında yanayız. Dolayısı ile herhangi bir şekilde bu süreçte birileri kendi eksikliklerini hazırlıksızlıklarını bize birileri fatura etmeye kalkışmasın.

"Kongrelerimizle ilgili alınmış bir karar henüz söz konusu değil"

- Haziran ayı içerisinde erken seçim gibi bir niyetimiz olsaydı, kongrelerimizi buna göre planlardık. Gençlik Kolları, Kadın Kolları Kongremiz gerçekleşmedi. 28 Nisan'da İzmir, 6 Mayıs'ta da İstanbul kongremizi gerçekleştireceğiz. Kongrelerimizle ilgili alınmış bir karar henüz söz konusu değil.

"MKYK'nın MYK'nın gündeminde hızla kararlaştırılacak"

- Mayıs ayının 15'i gibi kampanya süreci başlar. Sayın Başbakanın ve Cumhurbaşkanının katıldığı büyük mitinglerimiz olacak. 28 Nisan'da İzmir kongremizi gerçekleştireceğiz ve 6 Mayıs'ta da İstanbul kongremizi gerçekleştireceğiz. Dolayısı ile bu konu MKYK'nın MYK'nın gündeminde hızla görüşülüp kararlaştırılacak.

AA