ABD Başkanı Donald Trump'ın Suriye ve Rusya ile ilgili tweetlerinin ardından açıklama yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ''Dünyadaki durum endişe verici, sağduyunun galip gelmesini umuyoruz'' mesajını verdi.

Yeni büyükelçilerin ziyaretinde Rus diplomasisi hakkında konuşan Putin, ''Dünyadaki durumun giderek daha kaotik hale gelmesine rağmen, sağduyunun galip geleceğini umuyoruz'' dedi.

''Dünyadaki vaziyet endişe verici, tüm dünya sisteminin istikrara kavuşacağını ve daha öngörülebilir olacağını umuyoruz'' diye devam eden Putin ''Rusya, diğer ülkelerle ilişkilerini uluslararası hukuk normlarının temelinde inşa etmek istiyor'' vurgusu yaptı.

Rusya'nın yabancı partnerleriyle yapıcı ilişkiler kurduğunu belirten Putin ''Rusya gelecekte de küresel ve bölgesel güvenliğin güçlendirilmesine yönelik tutumuna kararlılıkla devam edecek'' dedi.

''Rusya, diğer ülkelerin yapıcı girişimlerine destek vermeye hazır'' çağrısı yapan Putin, haziranda Güney Kore Devlet Başkanı Moon Jae-in ile biraraya gelerek Kore Yarımadası’ndaki durumu ele almayı planladığını duyurdu.

Ayrıntılar geliyor…