ABD’deki kumpas davasında sanıkken tanık durumuna getirilen Rıza Zarrab’ın misafir gibi ağırlandığı, FBI’ın verdiği corlink uygulamasıyla cezaevinden elemanlarına her gün talimat gönderdiği ortaya çıktı.

FETÖ'nün 17/25 Aralık yargı darbesi girişiminin ABD'deki uyarlaması olan Rıza Zarrab davasında her gün yeni bir skandal gün yüzüne çıkıyor. Davanın sanığı durumundayken FETÖ güdümündeki mahkeme ile anlaşıp yalancı tanık konumuna geçen Zarrab'ın New York'taki federal cezaevinde tutukludan çok, bir otel misafiri gibi ağırlandığı ortaya çıktı! Akşam'ın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Zarrab'ın tutuklanan çalışanlarının telefonlarında yapılan incelemede şok detaylara ulaşıldı.

SKYPE'TAN KONUŞMUŞ

Zarrab'ın Türkiye'de asistanlığını yapan Sinem Arslan'ın telefonundaki incelemede Zarrab'dan her gün mesajlar geldiği tespit edildi. Zarrab'ın avukatlarıyla hatta antikacısıyla bile Skype üzerinden konuştuğu belirlendi. Arslan, 12 Aralık 2015'te Zarrab'ın yanında işe başladığını ve üç ay sonra patronunun Amerika'da tutuklandığını belirterek, kendisiyle ABD cezaevindeki 'corlinks uygulaması' üzerinden iletişim halinde olduğunu kabul etti.

ÖZEL GÜNLERİ UNUTMAYIN, HEDİYELERİ GÖNDERİN

Sorgusunda Arslan özel mesajlaşma yöntemi ile ABD'de tutuklu bulunan Zarrab'ın kendisinden mesajlarla taleplerde bulunduğunu, bu taleplerin başında ise; eşi, çocuğu, ailesi ve diğer yakınlarının özel günlerinin unutulmamasını ve mutlaka hediye alınıp çiçek gönderilmesini istediğini söyledi.

İŞTE O MESAJLAR:

Zarrab'ın Aslan'a gönderdiği mesajlar da çözüldü. İşte Zarrab'ın cezaevinden gönderdiği mesajlardan bazıları:

- Pazartesi Makedonya Konsolosluğu'na gidip detayları öğreneceksin.

- Dubai'de oturum almak için rezidans, visa ve burada cezam bitince Dubai'de yaşayabilir miyim avukatlarla toplantı yapıp detayları öğren.

- Benden imzalı talimat gelmeden kimseye ödeme yapmayın.

- Günlük çıkan gazeteleri arşivle.

- Antikalarımın ve tablolarımın bedelleriyle ilgili belge topla.

- Ailemin özel günlerini unutma.

İlgili resim