Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "FETÖ nasıl bizim kurumlarımıza sızdıysa bugün Amerikan yargısının içinde de var. Kongresini kontrol altına almış durumda." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen 4. Muhtarlar İstişare Toplantısı'nda, her sene geleneksel olarak muhtarlarla toplantı yaptıklarını sohbet edip, muhtarların dertlerini dinlediklerini söyledi. 

İlgili resim

Bu sene turizm sektörünün geçen yıla göre iyi geçtiğine işaret eden Çavuşoğlu, "Rusya’dan gelen turist sayısında yüzde 500 artış var. Gelecek sene Antalya'da turist sayısı artacak. Son iki senedir değişik sebeplerle Türkiye’ye gelemeyen turistler, başka ülkelere gittiler. Bu ülkelerdeki hizmetten memnun kalmadılar. Şimdiden erken rezervasyonlarda ciddi artış var. Gelecek sene 2014 rakamlarını aşacağız." diye konuştu.

İlgili resim

"FETÖ, ABD Kongresini kontrol altına almış durumda"

"FETÖ operasyonlarının" şimdi ABD'de devam ettiğini vurgulayan Çavuşoğlu, şunları kaydetti:

"FETÖ'nün 17-25 Aralık'ta hazırladığı iddianame üzerinden, yine oradaki kurumlara sızması sebebiyle FETÖ'nün davaları Amerika'da devam ediyor. FETÖ nasıl bizim kurumlarımıza sızdıysa bugün Amerikan yargısının içinde de var. Kongresini kontrol altına almış durumda. Vatandaşlarımızın dini duygularını kullanarak aldığı ve çaldığı paraları şimdi oradaki çeşitli lobilere dağıtıyorlar. Ama görüyoruz ki muhalefet oradan da iktidarı köşeye sıkıştırmaya çalışıyor."

Mücadele ettikleri sorunların basit ve herkesin altından kalkabileceği sorunlar olmadığına değinen Çavuşoğlu, bu sorunların altından ancak Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderin kalkabileceğini dile getirdi.

"Milletçe birlik ve beraberlik içinde olduğumuz bir durumda bile milli duruş göstermeyen CHP'ye neyi teslim edeceksin? İşte belediyeler teslim edildi de ne oldu? Nasıl yolsuzluklar yapıyorlar görüyorsunuz. Ondan sonra mağdur edebiyatı yapıyorlar. Bunlara milli eğitimi versen ne olur? Bunlara dış politikayı teslim etsen ne olur? Ülkenin ekonomisini bunlara versen ekonominin durumu ne olur?" diyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

" Bütün bu olumsuzluklara rağmen başarılıyız. İçeride ve dışarıdaki hainlere, düşmanlara rağmen Türkiye ekonomisi yüzde 11 büyüdü. Bugün dünyada bir hayaldir bu. İnşallah bu sene yüzde 7,5 büyüyeceğiz. Bizim çektiğimiz sıkınları çeken dünyada başka bir ülke yok. Bunlara rağmen ekonomimiz büyüyor. Çünkü biz mazlumun duasını alıyoruz, yetimin hakkını yedirmiyoruz. Yolsuzluk hortumlarını kestik."

AA