ABD'de doğup büyüyen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Hacıbey Çatalbaşoğlu, New Haven Belediye Meclis Üyeliğine seçilerek ABD tarihine geçti.

AMERİKALILAR DA DESTEKLEDİ

ABD genelinde yapılan yerel yönetim seçimlerindeDemokrat Parti 3. sıradanConnecticut eyaletine bağlı New Haven kenti Belediye Meclis Üyeliğine aday olan Hacıbey Çatalbaşoğlu, Amerikalıların da desteğiyle meclise girmeyi başardı.

EN GENÇ SİYASETÇİ OLARAK TARİHE GEÇTİ

ABD'ninConnecticut eyaletinin New Haven şehrindeYale Üniversitesi öğrencisi olan 19 yaşındaki Hacıbey Çatalbaşoğlu'nunDemokrat Parti'den Belediye Meclis Üyeliğini kazanarak,ABD'de en genç siyasetçi ünvanını da alarak tarihe geçtiği belirtildi.

ABD'de bir ilki başaranDemokrat Parti Belediye Meclis Üyesi Türk genci Hacıbey Çatalbaşoğlu'nun kapı kapı, dükkan dükkan dolaşarak New Haven halkından oy istedi ve yoğun bir seçim çalışması geçirdiği belirtildi.

"HALKA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

Dün yapılan seçimlerdeABD genelinde en genç meclis üyesi seçilen politikacı Hacıbey Çatalbaşoğlu, "Başta New Haven Belediye Başkanı sayın Toni Harp'a, Türk-Amerikan toplumuna ve New Haven halkına verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum" dedi.

New Haven Belediye Başkanı Toni Harp'ın Hacıbey Çatalbaşoğlu'nun kazanabilmesi için çok büyük destek verdiği belirtildi.