Beyza Yolgider  - Turkishny.com

ABD’nin New York şehrinde ofisi olan alışveriş ve kargo şirketi, amerikapostam’ın kurucularından Alper Beceren, iki ortağı birlikte birbirlerine inanarak ve güvenerek bu yola çıktıklarını söyledi.

https://amerikapostam.com/

“Türkiye’den gelen yoğun alışveriş taleplerinden dolayı bu şirketi, diğer iki ortağım, Kerem Arseven ve Yücel Özkan ile birlikte kurmaya karar verdik. Üç genç girişimci olarak hiç bir destek almadan ve beklemeden başarıyla bu güne taşıdık. Amerika’da ve Türkiye’de ofisimiz ve çalışanlarımız var. Gittikçe sayımızı çoğaltıyoruz. Şuan Türkiye’de, sadece kayıtlı olan üye sayımız 80 bine ulaştı. Müşterilerimizin çoğu yurtdışından alışveriş yapmayı bilen ve seven kişiler, özellikle indirim zamanlarını çok iyi takip ediyorlar. Black Friday gibi indirim tarihlerinde çok daha yoğun oluyoruz. Bizim bir çok müşteri çeşidimiz var. Türkiye’de beğendiği bir ürünü bulamayıp sipariş edenlerin yanı sıra içlerin de  ticaret amaçlı alışveriş yapanlarda mevcut. Her müşterimize sipariş verdikleri ürünleri kısa zamanda gönderiyoruz. Adresimize gelen siparişler, 3-5 en fazla 5 iş günü içerisinde adrese teslim oluyor. Müşterilerimiz genelde en hızlı seçenek olan ‘express kargo’ seçeneğini tercih ediyorlar. Siparişlerimizi,THY ile gönderimini sağlıyoruz, Türkiye’de ise birlikte çalıştığımız UPS firmasıyla da local dağıtımı gerçekleştiriyoruz.”

ALPER BECEREN: Diğer firmalardan en büyük farkımız, vizyonumuz.

“Türkiye’den taleplerimiz olduğu kadar, yurtdışında da talepler başladı. Diğer ülkelerde ki müşterilerimize de hizmet vermek için çalışmalara başladık. İlk olarak web sitemizin ingilizce versiyonunu hayata geçirmeye hazırlanıyoruz.

Bizim diğer firmalarda olmayan hizmet servislerimiz var. Bunlardan biri canlı destek hattı. Müşterilerimiz amerikapostam’a girerek 15 saat boyunca canlı destek servisimizden siparişleri hakkında bilgi alabilirler.  Ayrıca Türkiye’de ki ofisimiz gece 11’e kadar aktif olarak çalışmakta. Biz hizmet kalitemizi yüksekte tutmaya çalışıyoruz. Aynı şekilde çalışanlarımızı da düşünüp, onları zor durumda bırakmıyoruz.  Bunun için disiplin çok önemli, müşterilerimiz memnun olduğunda bizde işimizi iyi yaptığımızı anlıyoruz.

Birçok yenilik çalışmaları içindeyiz, ayrıca farklı ve müşterilerimizi memnun edecek başka projelerimizde var. Bu projelerden biri de amerikapostam adı altında amerikapostamblack e-ticaret sitesi. Amerika’da ki bütün büyük çaplı mağazalara ulaşabileceğiniz bir site. Müşterimiz bir ürün aradığında Macy’s, Bloomingdales gibi alışveriş merkezlerinde o ürünü görebilecek ve fiyat karşılaştırması yaparak bir tıkla sipariş verebilecek. Böylelikle yabancı firmalarla uğraşmak zorunda kalmayacak. Şuan geliştirme aşamasındayız, inanılmaz bir talep var. Yeni projelerimizi çok yakında hayata geçireceğiz.”