Turkishny.com

ABD’de yasal olarak kalıcı oturma ve çalışma izni sağlayan Green Card çekilişi için başvurular 3 Ekim Salı günü itibari ile başladı.

Amerika Göçmenlik Dairesinin yaptığı açıklamaya göre resmi başvuruları 3 Ekim Salı günü başlayan bu yılki çekiliş için son başvuru tarihi 7 Kasım 2017’de sona erecek. DV2019 adı ile yapılan bu yıl ki çekilişin sonuçları 1 Mayıs 2018 günü açıklanacak.

Çekilişi kazanan talihlinin eşi ve 21 yaş altındaki çocukları da Green Card sahibi oluyor ve Green Card sahipleri 5 yıl sonunda ABD Vatandaşlığına hak kazanıyor. Vatandaşlığa kadar uzanan süreçte ise Green Card sahipleri ABD vatandaşlarına sunulan her türlü sosyal haktan yararlanıyor.  2019 mali yılı için 50,000  çeşitlilik vizesi (DV) verilecektir.  DV programına kayıt olmak ücret sizdir.

DV2019 hakkındaki bütün bilgilere ABD Dışişleri bakanlığına ait bu linkten ulaşabilirsiniz: https://travel.state.gov/content/dam/visas/Diversity-Visa/DV-Instructions-Translations/DV-2019-Instructions-Translations/DV-2019-TURKISH.pdf

Ücretsiz başvuru için: https://travel.state.gov/content/visas/en/immigrate/diversity-visa/instructions.html#dv18