Beyza Yolgider  - Turkishny.com

Türk Amerikan toplumu içinde aktivist kimliği ile tanınan ve aynı zamanda başarılı bir işadamı kariyerine sahip olan İbrahim Kurtuluş, Turkishny Haber Portalı’na Michael Flynn ve kendisi hakkında çıkan haberler ve FETÖ terör örgütü hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

İbrahim Kurtuluş, 49 yıldır ABD’nin New York şehrinde yaşıyor. Her açıklamasında “Ben Amerikalıyım, benim memleketim burası ve birinci vazifem kendi ülkemi düşünmek” diye üstüne basarak belirtiyor.

Turkishny:  ABD Başkanı Donald Trump’ın eski Güvenlik ve İstihbarat Başdanışmanı emekli Korgeneral Michael Flynn ile olan arkadaşlığınız nasıl başladı? Hakkınızda çıkan bu haberlerin nedeni neydi?

İbrahim Kurtuluş: Michael Flynn ile olan arkadaşlığım asıl kardeşi Joe  Flynn ile  başladı.  Joe Flynn ile yaklaşık 15 senedir süren iş arkadaşlığımız var. Amerika’da, Türkiye’nin stratejik önemini çok fazla bilen yoktur. Fakat, Joe  Fylnn’la iş dışında Türkiye hakkında da sohbetler ederdik. Joe Flynn sayesinde, abisi  Korgeneral Michael Flynn’ la ilk olarak e-mail üzerinden tanıştım. Kendisiyle Türkiye’nin önemini, Fetullahçı Terör Örgütünü ( FETÖ), ve  ABD’yi ne boyutta tehdit ettiğini, yapılarını ve radikal islamın bir numaralı grubu olduğu konularında sohbet ettik.Daha sonra beni  Teksas’ta bulunduğu zaman aradı . Dediği şu oldu;”Buraya nereye gitsem halk tedirgin ve çoğunluk bu grubu tanıyor ve biliyor.” Bende tabiki bileceklerini, birçok okulları olduğunu, bütün ticari yapılanmanın ve ana merkezin Houston’da olduğunu söyledim. Kendisi de bu konuda araştırmalar yapıyordu ve bizde sohbet ediyorduk.

Turkishny: 10 bin dolarlık ödemenin Korgeneral Michael Flynn’ın  Güney Kore toplumuna ait bir etkinliğe konuşmacı olarak katılması için yapıldığını ve 10 bin dolarlık tutarın Güney Koreli iş adamı Fia Park tarafından ödendiğini söylediniz. Fakat sanki siz ödemişsiniz gibi yansıtıldı. Sizce nedeni var mı?

İbrahim Kurtuluş: Benim yakın olduğum gruplardan biri de Kore halkıdır. Donald Trump’ın konuşmalarından yola çıkarak endişe içine giren Güney Kore halkı için Michael Flynn ile konuşmalarını sağlamak amacıyla organizasyon yaptım.  Michael Flynn, o tarihlerde Hükümetin içinde değildi. Organizyonda, Michael Flynn ile, Güney Kore ve Türk toplumuyla bir araya geldik. Yaklaşık bir saat kadar Güney Kore’nin ne kadar önemli olduğunu oradaki Amerikalı Koreli’lere anlattı.Konuşma başlamadan önce, Mr. Fia Park, konuşma için ayarlanan ücret çekini bana verdi. Daha sonra  Michael Flynn’ı kapıda karşıladım ve binaya birlikte girdik ve çeki kendisine elimle verdim, kendisi çeki kontrol etmeden cebine koydu. Programda bu şekilde bitti. Michael Flynn ile Güney Kore halkını bir araya getirmemin nedeni, kendi ülkem olan  Amerika’nın güvenliği ve ülkeme verdiğim önem içindir.  Ailemin memleketi Türkiye’ye, tabiki değer veriyorum. Benim kalbim Mustafa Kemal Atatürk için atar, kanım ise mavi kırmızı beyaz akar. Ben önce Amerikalıyım, ailemle burada yaşıyorum ve çalışıyorum. Önce memleketim ABD’nin çıkarlarını önemserim, yabancı ülkelerin değil.

Turkishny: Olaydan ilk olarak nasıl haberiniz oldu, yayınladığını nasıl öğrendiniz?

İbrahim Kurtuluş: Michael Flynn’ın görevinde 24 gün kalıp ayrılmasından sonra, gelirleriyle ilgili yapılan araştırmalar sonucunda çıkan belgeler de Michael Flynn’a ödeme yaptığıma dair benim de ismim çıktı. Bu belgeler de Beyaz Saray’dan yayınlanıyor. İsmimi haberlerde çeşitli kanallarda gören aramaya başladığında öğrendim. Özellikle, The Daily Caller isminde web haber sitesi,beni Türkiye Cumhuriyeti ajanı olarak ilan etti vede Sayin Recep Tayyip Erdogan’ın akrabası diye yazdı. Michael Flynn’a 10 bin doları benim verdiğimi kaydetti. Halbuki ben, Türkiye Cumhuriyeti Başkenti Ankara’ya adım atmış bir kişi  değilim, 49 yaşındayım bir kez bile orada bulunmadım. Aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti Washington Büyükelçiliğine dahi adım atmış değilim. Bunu açıklamakta çok zorluk çektim. Belge Beyaz Saray’dan çıktığı için, aksini ispat etmekte zorlandım, açıklamalarım yetersiz kaldı. Haberin yayınlamasıyla birlikte hayatım alt üst oldu. Ben ödemiş olsaydım bile verdiğimi söylerdim  vede hiç bir kanun dışı bir şey de olmazdı  ama ben vermedim. Halkımız içinden de bana suç işlemişim gibi birçok tepkiler geldi. Hakkımda yapılan bütün yalan haberlerin önüne geçmek için uğraştım bu da hiç kolay olmadı. Fakat ben hiçbir zaman duruşumu değiştirmedim. Gerekli ve doğru açıklamayı hep yaptım. Benim Türkiye Cumhuriyeti’yle hiçbir ilgim yok, benim için Türkiye Cumhuriyeti ve Güney Kore  yabancı bir memleketlerdir , ben sadece Amerikalı bir kişiyim.

Turkishny: Size karşı yapılan bu karalama da Fetullahçı Terör  Örgütünün de yer aldığını düşünüyor musunuz?

İbrahim Kurtuluş: Evet olduklarına inanıyorum.Hatta The Daily Caller’da benim hakkımda haber yazan Chuck Ross, Fetullahçı Terör Örgütü hakkında  çok yazan ve konuşan birisi. Ben bu olayın bana kurulmuş bir tuzak olduğunu düşünüyorum. Fetö örgütüne mensup kişiler  beni tehdit ettiler, yüzüme defalarca tükürdüler. Beni kışkırttılar, sosyal medyada hakkımda karalama kampanyası yaptılar.

Turkishny: Hakkınızda çıkan yalan haberler düzeltilmeye başladımı?

İbrahim Kurtuluş:  Korgeneral Michael Flynn ve avukatları 3 Ağustos 2017 ’ta yanlış bilgiyi düzelttiler ve bana yolladılar istiyen PDF dosyadan ilk yanlış yayınlanan  ve yeni PDF dosyayı  açabilirler   Ben de belgeleri, Washington Post gibi haber sitelerine gönderip,düzeltmelerini rica ettim.Onlarda gerekli çalışmaları yaptılar. Kardeşim Kemal Kurtuluşun yardımıyla kendi savunmamı kendim yaptım.Çok sıkıntılı bir dönemden geçtik. Ben her zaman Amerika içinde Türkiye Cumhuriyeti’nin ne kadar önemli olduğunu göstermeye çalışıyorum. Bu çabalarımı da hiç kimseden para almayarak, çıkar gözetmeden, kendi zamanımdan vererek yapıyorum.

İlk yanlış yayınlanan dosya: https://drive.google.com/file/d/0B-3rNXrhavERVHAzM2NUWC1GLTZKdkZ6aTZYQktWbmtLSUlr/view?usp=sharing

Düzeltilmiş hali ile tekrar yayınlanan  dosya: https://drive.google.com/open?id=0B-3rNXrhavERcF9iSlRsZko3U1Zsb0ZjaWd4elE0ZmdPTDdJ


 
Turkishny: Micheal Flynn süreç artık bitti mi?  FETO dan tarafınıza yapılan tehditler devam edecek mi?

İbrahim Kurtuluş: Çok muhterem Michael Flynn  konular biti  Ama  FETOcular dan gelen tehditler biteceğini düşünmüyorum.Bu süreç benim için devam edecektir fakat hiçbir şeyden korkum yok kefeniz yatanlar hep yanımda.

Turkishny: Peki, Donald Trump’ın gelmesiyle birlikte, özellikle Abd ve Türkiye arasında ki ticaretin önü açıldı mı? Türkiye’ye yapılan dış yatırımlarda patlama oldu mu?

İbrahim Kurtuluş: Henüz erken, bunun için çalışmalar devam ediyor. Mutlaka daha iyi olacaktır.