ABD Başkanı Donald Trump, geçen ay Charlottesville'de yaşanan olayları ‘terör eylemi' olarak kınayan Senato kararını imzaladı.

 

Trump, Charlottesville' ile ilgili görsel sonucu

Beyaz Saray, Trump'ın geçen ay Charlottesville'de yaşanan şiddet olaylarını kınayan bir Senato kararını imzaladığını bildirdi.

Yapılan yazılı açıklamada, "14 Eylül 2017 perşembe günü Başkan, 11-12 Ağustos tarihlerinde Charlottesville, Virginia'daki olaylar sırasında yaşanan şiddet ve iç terör saldırısını kınayan S.J.Res. 49 yasasını imzaladı" denildi.

Trump, Charlottesville' ile ilgili görsel sonucu

Öte yandan kararda, beyaz ulusalcılar, beyazların üstünlüğünü savunanlar, Ku Klux Klan, neo-Naziler ve diğer nefret gruplarından gelen tüm tehdide karşı mevcut kaynakların kullanılması çağrısında bulunuldu.

Eylemcilerin devirdiği Konfederasyon askeri heykeli
12 Ağustos tarihinde Virginia'daki Charlottesville'de beyazların üstünlüğünü savunan ırkçıları protesto eden eylemcilerin üzerine aracını süren Nazi sempatizanı, 1 kişinin ölümüne, 19 kişinin yaralanmasına yol açmıştı.

Trump, ırkçı ve ırkçılık karşıtı grupların karşıya geldiği gösterilerde her iki tarafın da 'suçlu olduğu' açıklamasında bulunmuştu. Trump'ın bu tepkisi büyük eleştiri toplamıştı.

İlgili resim