ABD'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Birleşmiş Milletler Lübnan Görev Gücü (UNIFIL) Komutanı Tümgeneral Michael Beary'i Hizbullah konusunda sert bir dille eleştirdi.

Haley, bugün düzenlediği basın toplantısında, UNIFIL Komutanı Tümgeneral Beary'i Hizbullah'a göz yummakla suçlayarak "Hizbullah'ın silahlarını görmeyen ve etrafında olup biteni anlamayan UNIFIL komutanının utanç verici bir anlayış eksikliği var" ifadelerini kullandı.

nikki haley,Michael Beary ile ilgili görsel sonucu

UNIFIL'ın görevini etkili bir şekilde yerine getirmediğini ve Hizbullah örgütüne karşı pasif davrandığını söyleyen Haley, "General Beary, Hizbullah'ın silahının olmadığını söylüyor. Televizyonlarda silahları ile gövde gösterisi yapan Hizbullah'ın silahları, BM raporları ile kanıtlanmıştır." diye konuştu.

UNIFIL,Michael Beary ile ilgili görsel sonucu

Hizbullah'ın elindeki silahların, bölgenin güvenliği ve istikrarı için büyük bir tehdit olduğunu vurgulayan Haley, UNIFIL'de bazı değişikliklerin yapılmasının zamanının geldiğini belirtti.

UNIFIL Komutanı Beary, geçen çarşamba günü uluslararası bir medya kuruluşuna verdiği röportajda, İsrail ve ABD'nin, Hizbullah'ın kontrol ettiği bölgede silah kaçakçılığının olduğuna dair iddialarını ispatlayacak bir kanıtı olmadığını söylemişti.

UNIFIL,Michael Beary ile ilgili görsel sonucu