ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump, Edirne'de şehir içi minibüs şoförlüğü yapan Pelin Aslantaş'la ilgili yayımlanan haberi kişisel Twitter hesabından paylaştı.

Ivanka Trump, Edirne Toplu Ulaşım Sistemi'nde (ETUS) şehir içi minibüs şoförlüğü yapan 44 yaşındaki Pelin Aslantaş'ın, Birleşmiş Milletler Kadın biriminin internet sitesinde geçen yıl 8 Mart tarihinde yayımlanan haberini, 4 buçuk milyona yakın takipçisi bulunan kişisel Twitter hesabından paylaştı.

Şoförlük mesleğine nasıl merak sardığını, işe nasıl başladığını hem şoförlük hem de ev işlerine nasıl yetiştiğini anlattığı haberi, Ivanka Trump'un paylaşmasından dolayı mutlu olduğunu anlatan Edirne'nin kadın şoförü Pelin Aslantaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, paylaşımın kendisini duygulandırdığını söyledi.

 Ivanka Trump’tan 'şoför Pelin' paylaşımı ile ilgili görsel sonucu

'MİNİBÜS ŞOFÖRLÜĞÜNÜ SEVEREK YAPIYORUM'

243 şoförü bulunan ulaşım sisteminin tek kadın şoförü olan Aslantaş, başarısının takdir edilmesinin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, "Öncelikle çok teşekkür ediyorum. Çok mutlu oldum. Çok duygulandım. Paylaşılması güzel bir şey. Bir kadının kendi ayakları üzerinde durabilmesi güzel bir şey. Her zaman bu konuyu destekledim ve bir kadın olarak ayakta durmayı çok seviyorum" ifadelerini kullandı.

 

Öğretmen Saadet Özkan
'HERKES ÇALIŞSIN, İŞİN BÜYÜĞÜ, KÜÇÜĞÜ OLMAZ'

Aslantaş şöyle devam etti: "Herkes çalışsın. İşin büyüğü, küçüğü olmaz. Herkese işini benimseyip dört elle sarılmasını tavsiye ederim. Ivanka Trump'a teşekkür ediyorum bu yazıyı paylaştığı için, kadınlara destek olduğu için. Biz de kadınlar olarak elimizden geldiğince örnek olmaya çalışıyoruz." 

Şu an yıllık izinde olduğunu ve cuma günü mesaisine tekrar başlayacağını belirten Aslantaş, minibüs şoförlüğünü severek yaptığını anlattı.

Memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde de şoförlük yapmak için başvurduğunu anlatan Aslantaş, "Evliyim, bir çocuğum var. Tayin dolayısıyla Edirne'deyiz. Üç yıldır minibüs şoförlüğü yapıyorum. Büyük araç kullanmayı çok seviyorum. Kısmet buradaymış, Adana'da ben dosyamı verdim. Fakat eşimin tayini çıktıktan sonra burada başlamak kısmet oldu" diye konuştu.​