Turkishny.com

22 Ağustos 2017 itibariyle, Türk Amerikan toplumunun üç üyesi 2017-2018 yılları arasında yapılacak farklı seçimlerde aday.


Hacibey Catalbasoglu
https://www.haciforward1.com/

ABD’de doğup büyüyen 19 yaşındaki Yale Üniversitesi öğrencisi Giresunlu Hacıbey Çatalbaşoğlu,  Connecticut'taki New Haven bölgesinde  Belediye Meclis üyeliğine aday.

New Haven'de bir pizza restoranına sahip göçmen bir ailenin oğlu olan Hacıbey, küçük işletmeler ve girişimcileri desteklemek ve şehrin göçmen topluluğunu savunmak için kampanya yürütüyor.

Hacı'nın kampanyasını desteklemek için haciforward1.com'a giderek doğrudan kampanyasına katkıda bulunabilirsiniz.


Judge Jay Karahan
https://judgejaykarahan.com/

Türk Amerikan asıllı Yargıç Ceyhun 'Jay' Karahan, 14 yıldır Teksas, Houston'daki Harris County Ceza Mahkemesinde görev yapıyor. Dördüncü kez seçilmek için çalışan Ceyhun 'Jay' Karahan, ABD’deki Türk toplumu içinde seçilerek bir göreve gelmiş en yüksek konumdaki kişi konumunda bulunmakta.

Ceyhun 'Jay' Karahan'ın katılacağı Genel seçimler 6 Kasım 2018'de yapılacak. Yargıç Karahan'ın kampanyasını desteklemek için www.judgejaykarahan.com adresine giderek doğrudan kampanyasına katkıda bulunabilirsiniz.


Lauren Arikan
http://www.electarikan.com/

Lauren Arikan, Türk Amerikan toplumu üyesi Yusuf Arıkan'ın karısı, 26 Haziran 2018'de Maryland'in 7. Bölgesinde Cumhuriyetçi partiden Delegelik için yarışıyor. Arıkan ailesi, üç çocuğuyla Maryland'daki Jarrettsville'de 8 dönümlük çiftliklerinde yaşıyorlar.

Maryland genel seçimleri 6 Kasım 2018'de yapılacak. Lauren Arikan'ın kampanyasını desteklemek için www.electarikan.com adresine giderek doğrudan kampanyasına katkıda bulunabilirsiniz.