FETÖ kuryesi eski Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Metin İşeri’nin her geçen gün yeni bir icraatı ortaya çıkıyor.

Örgüt hakim-savcılarına gönüllü postalık yapan İşeri, FETÖ’nün Amerika’dan Türkiye’ye yolladığı senatörleri İstanbul’da belediye imkanlarıyla ağırlamış.

Yeni Şafak’ın 15 Temmuz’dan 3 ay önce ‘Kim bu Metin’ manşetiyle dikkat çektiği eski Eyüp Belediye Başkan Yardımcısı Metin İşeri, geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı. Örgütün şifreli iletişim programı ByLock’u kullandığı belirlenen Avukat İşeri, FETÖ üyesi hakim ve savcılara örgüt içi talimatların iletilmesi için görevlendirilen 51 kuryeden birisiydi. İşeri’nin, FETÖ’nün yargı mensuplarının kuryeliğini yapmasının yanısıra, ABD’li senatörlerin de aralarında bulunduğu yabancı politikacıları İstanbul’da FETÖ adına ağırladığı ortaya çıktı.

HARCAMALAR MERCEK ALTINDA

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İşeri’nin Eyüp Belediye Başkan Yardımcılığı yaptığı sırada gerçekleştirdiği eylemleri incelemeye aldı. 2009-2014 yılları arasında Eyüp Belediyesi’nin temsil ve ağırlama giderleri adı altında örtülü ödenek harcamalarının FETÖ’ye bağlı şirket ve derneklere aktarılıp aktarılmadığını araştırılıyor. İşeri’nin başkan yardımcılığı görevindeyken gerçekleştirdiği eylemlerin başında, ‘kültürler arası diyalog’ kılıfıyla ABD’li senatörleri Eyüp’te ağırlaması geliyor.

AMERİKALILARA FETÖ TURLARI

FETÖ’nün ABD’deki kurumlarından Türk Amerikan Derneği Orta Atlantik Federasyonu (MAFTAA) ve Eyüp Belediyesi’nin 2010’da gerçekleştirdiği organizasyonda çok sayıda ABD’li senatör ağırlandı. İstanbul’a gelen senatörler, Eyüp Belediyesi imkanlarıyla misafir edildi. FETÖ kuryesi Metin İşeri’nin mihmandarlık yaptığı politikacılar arasında senatör J. Chap Petersen, milletvekilleri James M. Scott, Harvey B. Morgan ve Betsy B. Carr bulunuyor. 2012’de ise daha kalabalık bir senatör grubu FETÖ kanalıyla Türkiye’ye geldi. Senatör Reginald O’Dell Tate, LaShun Chevelle Pollard, Harry Ray Brooks, Mary Harrell Brooks, Joseph Earl Armstrong, Gary Lee Odom, Rachel Odom, Dean Patrick Rice, Joshua Glenn Evans, John Charles Tidwell ve Charlotte Tyler Tidwell’den oluşan ABD’li heyetin İstanbul’da her türlü gideri karşılandı.

‘Dünyaya açılan’ senariste ödül

1 Haziran 2012’de Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenen ‘Kısa Film Festivali’, senatörlerin Eyüp’teki duraklarından bir tanesiydi. FETÖ’nün festivalinde yeralan ve ödül alan isimlerden bir tanesi ise ‘Çocuklar Duymasın’ adlı televizyon dizisinin senaristi Birol Güven oldu. Güven’in senaristliğini yaptığı dizide, kitaplıkta FETÖ’nün faaliyetlerini dünyaya tanıttığı ‘Barış Köprüleri-Dünyaya Açılan Türk Okulları’ isimli kitap izleyicilere gösterilmiş ve mezkur skandal büyük tepki toplamıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise konuyla ilgili soruşturma başlatmıştı.

​Senatörlerin FETÖ kuryesi ​​