ABD Başkanı Trump, Musul'un terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılması dolayısıyla Irak Başbakanı İbadi'yi arayarak tebrik etti.

Trump'ın, Musul'un terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılması dolayısıyla Irak Başbakanı Haydar el-İbadi'yi arayarak tebrik ettiği bildirildi.

Irak Başbakanlığından yapılan açıklamada, Trump'ın İbadi'yi telefonla arayarak, Musul'un terör örgütü DEAŞ'tan kurtarılmasından dolayı tebriklerini ilettiği duyuruldu.

Açıklamada, Trump'ın, "Iraklı savaşçılar ve yönetimin cesaretine saygı duyduğunu ve takdir ettiğini", ayrıca "büyük zafer hikayelerinin tüm dünyada yankılanacağını" söylediği bilgisi paylaşıldı.

İbadi'nin ise terör örgütü DEAŞ'la mücadelede uluslararası koalisyon güçlerinin ülkesine verdiği destekten övgüyle söz ettiğine değinilen açıklamada, Irak Başbakanı'nın bunun yanı sıra "Iraklılar, ülkelerinin terörden kurtarılması için çok kurban verdi. Irak halkı, ülkeyi yönetecek olandır ve kimsenin egemenliğini, ülkesinin ve zenginliklerini ihlal etmesine izin vermeyecektir." dediği aktarıldı.

ibadi,musul ile ilgili görsel sonucu

AA