Almanya'nın Hamburg kentindeki G20 zirvesinde ABD Başkanı Donald Trump'ın kızı Ivanka Trump kısa süreliğine de olsa diğer dünya liderleriyle aynı masada kendisine yer buldu.

Hamburg'daki G20 zirvesinde ABD kısa süreliğine de olsa ABD Başkanı Trump tarafından değil, kızı Ivanka Trump tarafından temsil edildi.

35 yaşındaki eski model, yeni Beyaz Saray danışmanı Ivanka Trump babasının Endonezya Devlet Başkanı ile görüşmesi olması nedeniyle masada babasının yerine geçti.

Masada o sırada Afrika'daki göç ve sağlık meseleleri ele alınıyordu.

​Donald Trump kısa süre sonra görüşmesinin sonlandırıp  İngiltere Başbakanı Theresa May ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in arasındaki yerine oturdu.

AncakCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İngiltere Başbakanı Theresa May ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in de hazır bulunduğu masada yerini alan Ivanka Trump'ın bu adımı uzunu süredir Başkan'ın akrabalrını Beyaz Saray'a alması nedeniyle varolan 'nepotizm' (akraba kayırma) suçlamalarını da alevlendirdi.

​Zira normalde bu tarz durumlarda Başkan'ı üst düzey görevliler temsil ediyor.

'NEW YORK ELİTİ ABD'NİN ULUSAL ÇIKARINI TEMSİL ETTİ'

Tarihçi Anne Applebaum Twitter'dan yaptığı açıklamada "Seçilmemiş, yetersiz ve hazırlıksız New York eliti, ABD'nin ulusal çıkarını temsil edecek en iyi kişi" diyerek yaşananları eleştirdi.

Ivanka Trump, Japonya, Almanya, Kanada liderleri, Dünya Bankası Başkanı ve babası Donald Trump ile birlikte 'Kadınların Finans Alanındaki Girişimciliği' başlıklı panele de katıldı.

Ivanka Trump