ABD'nin İstanbul uçuşlarına uyguladığı elektronik cihaz yasağının kalkacağını açıklayan Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, "ABD uçuşlarındaki tablet yasağı kalkacak. Tablet yasağı Çarşamba günü kaldırılacak" dedi.

ABD,Türkiye'den uçuşlarda uygulanan elektronik cihaz yasağını 5 Temmuz Çarşamba günü kaldırıyor. Yasağın kalkacağını Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme BakanıAhmet Arslan duyurdu.

Bakan Arslan, "ABD uçuşlarındaki tablet yasağı kalkacak. Tablet yasağı Çarşamba günü kaldırılacak" dedi.

Image result for Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan

BU HAFTA İNCELEME YAPACAKLAR

ABD'nin Ulaştırma Güvenlik İdaresi (TSA) ekipleri bu haftaAtatürk Havalimanı'ndan ABD'ye uçuşlarda uygulanan güvenlik uygulamalarını yerinde inceledikten sonra İstanbul için de karar verilecek.

DEDEKTÖRLER ETKİLİ OLDU

Yasağın kalkmasında Atatürk Havalimanı'na getirilen tomografi cihazlarından geçirilen elektronik aletlerin tamamının daha sonra bomba tespit detektöründen geçirilecek olması etkili oldu.

THY GENEL MÜDÜRÜ TEŞEKKÜR ETTİ

KararıTwitter hesabından duyuranTürk Hava Yolları Genel MüdürüBilal Ekşi, "Amerika seferlerine uygulanan elektronik cihaz yasağının 5 Temmuz Çarşamba günü kalkmasını bekliyoruz. Teşekkürler @UDHB @SHGM @dhmikurumsal" paylaşımını yaptı.