Turkishny.com

Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, Ramazan Bayramı münasebetiyle Türk Amerikan toplumuna yönelik bir mesaj yayınladı.

Büyükelçi Serdar Kılıç'ın mesajı şöyle:

Türk-Amerikan toplumunun değerli üyeleri,

Bir mübarek Ramazan ayını daha geride bırakıp, birlik ve beraberliğimizin temel unsurlarından birini teşkil eden Ramazan Bayramı’nı hep birlikte karşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar, milli ve manevi değerlerimizin paylaşıldığı, dostluk, kardeşlik, yardım ve dayanışma duygularının pekiştiği, sevgi, saygı ve hoşgörünün hakim olduğu özel günlerdir. İdrak etmekte olduğumuz bu Ramazan Bayramı da, sevinç ve mutluluğumuzu paylaşmak, büyüklerimizi hatırlamak, küçüklerimizi sevindirmek, dargınlıklara son vermek ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak için anlamlı bir vesile teşkil etmektedir.

Birlik ve dayanışma bilincimizi güçlendiren bayramlar, vatandaşlarımızın kaynaşıp kenetlenmesi için de önemli bir vesile sunmaktadır. Türk Amerikan toplumunun siz değerli üyelerinin de bu bilinçle, bayramınızı birlik, dayanışma ve huzur içerisinde geçirmenizi ve ülkemizdeki coşkulu bayram havasını burada da yaşatmanızı diliyorum.

Bu vesileyle, gerek gönüllü birer diplomat olarak ülkemizi ABD’de en güzel şekilde temsil edip, milli ve kültürel değerlerimizi genç nesillere aktarmak, gerek Türkiye-ABD ilişkilerini daha da geliştirip güçlendirmek amacıyla sarfettiğiniz çabalardan ötürü sizlere bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, sizlerin, ailelerinizin, ABD’de yaşayan soydaş ve akraba topluluklarımızın ve tüm Amerikan Müslüman toplumunun Ramazan bayramını en içten duygularımla kutluyor, hepinize sağlık, huzur, refah ve esenlik dolu nice bayramlar diliyorum.

Serdar Kılıç
Büyükelçi