Turkishny.com

Brooklyn Bölge Savcısı olmak için adaylığını açıklayan New York Meclis Üyesi Vincent Gentile, Türk Amerikan toplumuna destek çağrısında bulundu.

Brooklyn Bölge Savcısı olmak için adaylığını açıklayan Vincent Gentile, 18 Mayıs Perşembe Günü Wall Street'de gerçekleşen Türk Bayrağı’nın göndere çekilmesi töreninde İbrahim Kurtuluş’un sorularını yanıtladı.

 

 

Turkish American Cultural Society tarafından İbrahim Kurtuluş’un desteği ile organize edilen ve Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu ile New York Başkonsolosu Ertan Yalçın ve Kore'nin New York Başkonsolos Yardımcısı Jin Hong Rim’ın da katıldığı bayrak çekme töreninde konuşan Brooklyn Bölge Savcısı adayı Vincent Gentile şu açıklamalarda bulundu;

 

İbrahim Kurtuluş: Brooklyn bölgesi 40 binin üzerinde Türk’e ev sahipliği yapmakta. Sayın meclis üyesi bize kendinizden ve adaylığınızdan bahseder misiniz?

Brooklyn Bölge Savcısı adayı Vincent Gentile: New York Meclisi’nin en kıdemli üyesi olarak görev yapmaktayım. Brooklynli biri olarak  Brooklyn bölge savcılığı için adaylığımı açıklamaktan mutluluk duymaktayım. Brooklyn’de yaşamakta olan 40 bini aşkın Türk’e hizmet etmekten ve bölgelerini güvenli tutmaktan gurur duyacağım. Bir bölge savcısının ilk görevi bölgesini güvenli kılmaktır ve benim asıl amacım da bu olacaktır. Türk Amerikan toplumu Brooklyn için gurur verici ve dinamik bir topluluk ve bölgeye bir çok kültürel zenginlik katmaktadır. Türk Amerikan toplumuna hizmet etmekten ve endişelerine kulak vermekten gurur duyacağım.

İbrahim Kurtuluş: Çok teşekkürler sayın meclis üyesi.