Joe Biden'in Domuz Gribi Histerisi

"Aileme verdiğim en önemli tavsiyelerden birisi de kalabalık ve kapalı alanlardan uzak durmaları. Bu konu Meksika'ya seyahat etmekle ilgili değil. Bu uçağın içerisindeki hasta insanlarla birlikte aynı kapalı ortamda olmakla ilgili. İçlerinden biri hapşırdığı zaman, hastalık uçağın heryerine dağılıyor."

- Başkan Yardımcısı Joe Biden NBC'de ki Today show'da domuz gribiyle nasıl baş edilebileceği ile ilgili öğütler veriyor. Fakat bu öğütler Obama yönetiminin topluma verdiği öğütlerin tamamen zıddı. (30 Nisan)

Beyaz Saray domuz giribinin ortaya çıkışının bir kırmızı alarm olmadığını açıklamıştı. Biden'in insanları uçaklar, alt-geçitler ve okullardan uzak durmaya çağıran açıklamalarından sonra, Beyaz Saray'dan enformasyon sekreteri Robert Gibbs kameraların karşısına geçerek Biden adına özür dilemişti.

Joe Wilson'un İstenmeyen Çıkışı: "Obama, Yalan Söylüyorsun!"

"Yalan Söylüyorsun!"

Güney Carolina'dan Cumhuriyetçi Partili Temsilci Joe Wilson, Obama'nın sağlık hizmetleri üzerine yaptığı konuşma sırasında sözünü keserek, "Yalan Söylüyorsun" diye bağırmıştı. (9 Eylül)

Siyasi bir fiyasko olan olaydan sonra Wilson Beyaz Sarayı arayarak özür diledi ve yapığı şeyden ötürü pişman olduğunu söyledi.

Clinton'ın Rusça Çevirinin İçinde Kayboluşu

"İlişkilerimize restart vermek istiyoruz... Doğru Rusça kelimeyi bulabildiğimizden emin değilim. Doğru yazmış mıyız Sayın Lavrov?"

Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'a sembolik bir hediye veren Dış İşleri Bakanı Hillary Clinton, ilişkileri yeniden başlatmayı simgeleyen kırmızı düğmenin üzerine çevirisi "kazıklamak, fahiş fiyatla satmak" anlamlarına gelen bir Rusça kelime yazınca görüşmede ilginç anlar yaşandı. Lavrov'a doğru Rusça kelimeyi yazmayı başarabildiklerinden emin olmadıklarını söyleyen Clinton, çevirinin yanlış olduğunu anlayınca gülümseyerek, "Bunu bize yapmanıza izin veremeyiz, afedersiniz" dedi.

Beyaz Saray daha sonra çeviriyi düzelterek hediyeyi Lavrov'a tekrar yolladı.

Larry Summer'ın Beyaz Saray'da Uyku Keyfi

Obama konuşmaya başladıktan sonra gözleri ağırlaşmaya başlayan Summers, bir süre sonra başını eliyle destekledi ve uyumaya başladı. Tüm yetkililerin uyanık olduğu konuşma sırasında uyuyan Summers gazetecilerin ilgi odağı olmuştu.

Sarah Palin'in Madeni Para Komplosu

"Bu rahatsız edici bir trend, kimin böyle bir şey yapmaya hakkı var? Nasıl böyle bir karar verebiliyorlar?"

Palin bu açıklamayı Wisconsin'de basına kapalı bir oturumda, madeni paralarda yazılı olan "In God We Trust" (Tanrı'ya güveniyoruz) ifadesinin madeni paraların merkezlerinden taşınarak kenar kısımlarına yerleştirilmesi hakkında yapıyor.

Fakat eğer bir politikacıysanız bilmelisiniz ki, yaptığınız konuşma basına kapalı bir bölgede bile olsa, medya bir şekilde oraya uzanacak ve yaptığınız gafı ortaya çıkartacaktır.

"In God We Trust" ifadesinin madeni paraların merkezinden taşınarak kenar kısımlarına yerleştirilmesi ile ilgili düzenleme, Obama yönetiminin hiçbir şekilde alakası olmadığı bir politika. Karar, 2005 yılında Cumhuriyetçi Başkan George W. Bush yönetimi sırasında alınmıştı.

Turkishny.com