Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama’nın dün Beyaz Saray’da bir araya gelmesinin ardından, iki ülke arasında ekonomik ve ticari ilişkileri canlandıracak yeni strateji için dün düğmeye basıldı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama’nın dün Beyaz Saray’da bir araya gelmesinin ardından, iki ülke arasında ekonomik ve ticari ilişkileri canlandıracak yeni strateji için dün düğmeye basıldı.

Başbakanlık kaynakları, dün Beyaz Saray’da, en fazla iki ülke arasında Ticaret ve Ekonomiyi arttıracak yeni gelişmelerin konuşulduğunu, enerji konusunun da öncelik taşıdığını vurguladılar. Başbakan Erdoğan düzenlediği basın toplantısında iki ülke arasında yıllardan beri konuşulan nitelikli serbest bölgelerin yeniden gündeme geldiğini vurguladı.

ABD Ticaret Bakanlığında ise Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve ABD Ticaret Bakanlığı Temsilcisi Ron Kirk ve ABD Ticaret Bakanı Gary Locke tarafından düzenlenen ortak basın toplantısında, iki ülke arasındaki yeni ticaret stratejisi tanıtıldı.

(ANKA)