Türk Kültür Merkezi Brooklyn tarafından düzenlenen ‘4. Geleneksel Dostluk Yemeği’ne, Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz katılacak. TCC Brooklyn tarafından düzenlenen gecenin en önemli özelliği, farklı etnik ve kültürlerden insanları biraraya getirerek, toplum içinde barış ve huzuru tesis etmek. Bu çerçevede akşam yemeğine 200'den fazla siyasetçi, akademisyen, farklı inançlardan ve toplumlardan liderler ve çeşitli organizasyonların temsilcileri katılacak.

Yemekle birlikte, karşılıklı anlayış, saygı, sevgi ve huzur mesajının altı çizilecek. Farklı gelenekten gelen insanlar, bu gecede düşüncelerini ifade etme ve dostluklarını pekiştirme fırsatı da bulacak.

Geceye katılan bazı konuklar şöyle sıralandı:

Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz, New York Başkonsolosu Mehmet Samsar, Bölge Meclis Üyesi Steven Cymbrowitz, Bölge Meclis üyesi Alan Maisel, Bölge Meclis üyesi Nick Perry, NYC Delegesi Nazlı Parvizi, Rum Ortodoks kilisesinden papaz Eugene Pappas, İlk Eski Reform Kilisesinden papaz Daniel Meeter, Congregation Torah İsrael'den haham Jack Farhi, papaz Michael Taklemarian, İsa Mi Amor Kilisesinden papaz Leopohdo Arganaras, Brooklyn Koleji'nden Dekan Milorad Stricevic.

Etkinlik 2001 Emmons Avenue Brooklyn'deki Baku Palace'de, 8 Aralık'ta saat 7.00pm’de başlayacak.

Davetiyeler için:

Mehmet Kılıç,  (347) 400-8230, info@tccbrooklyn.org

Turkishny.com