Sinema tutkunlarını büyüleyen ve tüm zamanların en başarılı filmleri arasında yer alan, minik bir uzaylının dünyadaki serüvenini anlatan E.T filminin üzerinden tam 27 yıl geçti.

Steven Spielberg tarafından yönetilen, 10 milyon dolara mal olan ve 700 milyon dolar hasılat yapan filmin o dönem genç olan oyuncuları şimdi farklı yerlerde ve profesyonel olarak yaşamlarına devam ediyor. Kimileri beyazperdede kalırken kimileri de farklı bir yol çizmiş.

Henry Thomas (Elliott)

Teksas doğumlu bu aktör Elliott rolünü oynadığında sadece 10 yaşındaydı ve bir uzaylıyı kendine arkadaş edinmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

E.T'nin inanılmaz başarısına rağmen Thomas sonraki yıllarda pek varlık gösteremedi. 1984'te Cloak ve Dagger'da, 1990'da Psycho IV: The Beginning'te boy gösterdi. Oyunculuk okulan giden Thomas'ın geri dönüşü 1990'ların ortasında oldu.
Brad Pitt'in genç kardeşini canlandırdığı 1994'teki Legends of the Fall ile dikkatleri yeniden çekti. 2002'de Gangs of New York'ta oynadı. Son olarak da CSI dizisinde boy gösterdi.


Drew Barrymore (Gertie)

Ailenin en genci rolündeki Drew Barrymore o zamanlar sadece 6 yaşındaydı. Ancak babası efsane oyuncu John Barrymore ile ailede önemli bir oyunculuk geleneği mevcuttu.

O günden bu güne seyircinin ilgisini hiç kaybetmeyen Drew, 13 yaşında uyuşturucu ve alkol kullandığını kabul etti. Tedavi ve mücadeleden sonra Drew istikrarı yakalamayı başardı.

1990'larda sürekli ekranlarda olan Drew'in kariyeri korku filmi Scream ile doruğa ulaştı. Daha sonraları The Wedding Singer ve Ever After ile Drew, Hollywood'un önde gelen bayanlarından oldu.

Barrymore'un son filmi Going the Distance, 2010'da vizyona girecek.

Robert MacNaughton (Michael)

Michael, 1982 yapımındaki bu filmde tipik bir abi rolündeydi ve kardeşlerini iğnelemekten zevk alıyordu.

Robert MacNaughton filmde kaydadeğer bir performans sergilemişti ancak bu ününü koruyamadı. Küçük rollerde yer alan Robert sonunda Hollywood sahnesinden çekildi. Şu an 43 yaşında olan Robert'in postacılık yaptığı ve evlenip bir çocuğu olduğu belirtiliyor.

Dee Wallace (Mary)

Mary, filmde boşanmış ve üç çocuğuna bakmaya çalışan bir anneyi canlandırıyordu. Dee Wallace, E.T'den önce de dizi ve filmlerde rol alan başarılı bir aktristti.

Wallace, 1970'lerde Taxi, CHiPs, Police Woman gibi filmlerde de rol almıştı. Daha sonra kariyerini, The Howling, Cujo, Critters, The Frighteners ve Halloween filmleriyle sürdüren güzel oyuncu, şimdilerde My Name is Earl, Ghost Whisperer ve Criminal Minds gibi dizilerde boy gösteriyor.

Oyunculuğunun yanısıra, Wallace oyunculuk dersleri veriyor.

Turkishny.com / Gülten Sarı