Türk oyuncu ve şarkıcı Yasemin'in, Papa 16. Benediktus'un piyasaya çıkan "Alma Mater" adlı albümünde şarkı söylediği bildirildi. Bild gazetesinin internet sayfasında, "Güzel Türk kızı, Papa ile birlikte şarkı söylüyor" başlığıyla yer alan haberde, "Melek gibi bir yüz ve bir ses şimdi ilahi koroda Papa 16. Benediktus ile birlikte şarkı söylüyor" ifadeleri yer aldı.

Yeni piyasaya çıkan "Alma Mater" albümünde, "8 şarkı, 8 dua ve 8 sanat eserinin" yer aldığı belirtilen haberde, "Papa ile birlikte şarkı söyleyen güzel kadın kim" diye soruldu.

İstanbul'da doğan Yasemin'in şarkıcı ve oyuncu olduğu belirtilen haberde, Yasemin'in daha önce Terece Hill ile de film çevirdiği ve "Oil of Olaz" şirketinin de reklam yüzü olduğu kaydedildi.

Haberde, Yasemin ile Papa'nın birlikte bir ses kayıt stüdyosunda bulunmadıkları, seslerinin daha önce kaydedilip daha sonra montaj edildiği belirtildi.

Yasemin, "Bu projenin bir parçası olduğum için sonsuz müteşekkirim" dedi.


Albümün yardım amaçlı olduğu ve satılan her albümden 1 avronun, "Çocuklar için bir kalp" adlı yardım kuruluşuna gideceği kaydedildi.

AA