New York Times gazetesi, dün yayınlanan sayısında Güllüoğlu New York Manhattan’daki şubesine, Türk tatlılarına ve Türk fast food yiyeceklerine övgüler yağdırdı.

New York Times gazetesinin, yiyecek editörlerinin ziyaret ettiği Güllüoğlu’nun, New York Manhattan’da geçtiğimiz aylarda açılan yeni şubesi ile ilgili gazetenin ilavesinde fotoğraflı olarak yayınlanan haberde, “Güllüoğlu’ndan içeriye girince, sadece baklava ile doymayacağınızı, başdöndürücü bir tatlı çeşidiyle yüzleşerek anlıyorsunuz. Uyumlu bir şekilde döşenmiş bu Türk pastahane ve kafesi, 4 yıl önce Brooklyn’de açılmış kardeşi ile merkezi İstanbul’da bulunan firmanın, ileri uçtaki mevzilerini oluşturuyor, menüsü biraz ismi gibi şaşırtıcı da olsa” diye yazdı.

New York Times gazetesi yiyecek editörü Dave Cook tarafından kaleme alınan yazıda, Güllüoğlu Manhattan’ın menüsünde yer alan baklava ve diğer Türk tatlı çeşitleri ile su böreği, ıspanaklı veya beyaz peynirli poğaça, kıymalı börek, simit, çılbır, kumpir ve yengen'den övgüyle söz edildi.

ANKA