Amerika'nın 1980'lerdeki en ünlü ailesi onlardı. Sınıf atlayan siyah bir ailenin hayatını hayli renkli esprilerle anlatan dizinin neşeli ve sıcakkanlı üyeleri bugün nerede ve neler yapıyor?

Emmy ödülü kazanan 'The Cosby Show'da, Brooklyn'li üst-orta sınıf Afro-Amerikalı bir ailenin maceralarını anlatan dizi milyonları ekrana kilitliyordu. Cosby Ailesi, 1984'te yayınlanmaya başladığı günden bugüne kadar halen en iyi aile komedisi olarak nitelendiriyor. Peki o ailenin tatlı fertleri şimdi neler yapıyor?

Bill Cosby – Dr. Heathcliff Huxtable, a.k.a. 'Cliff'

Bill Cosby, pek çok farklı süveteri olan ve sürekli gülen bir adamdı. Aile reisini canlandıran Cosby, Amerika'nın en favori babasıydı. 5 çocuklu Cosby aile üyelerine önemli dersler veren sevecen bir babaydı. Dizide Bill Cosby'nin gerçek yaşamını oynadığı belirtiliyordu. Diziden sonra Cosby, Nickelodeon Kids'te program yaptı. 2009'da Just for Laugh komedi festivalini sundu ve yakın zamanda Mark Twain Prize for American Humor ödülünü aldı. 72 yaşındaki komedyen aynı zamanda Afro-Amerikalı toplumun hakları için mücadele veriyor.

Phylicia Rashad – Claire Huxtable

Bu ünlü dizi elbette güzel bir lady olmadan olmazdı. Tüm zamanların en iyi annesi olarak seçilen Claier, dizide başarılı bir avukatı canlandırıyordu. Dilini tutamasa da Claire ve Cliff'in tartıştığı anlar çok nadirdi.

Gerçek adıyla Rashad, bir Broadway müzikalinde başrol oynadı ve Tony Ödülü kazanan ilk Afro-Amerikalı kadın oyuncu oldu. Şu sıralar Rashad, Jenny Craig'in kilo verme programının sözcülüğünü yapıyor.

Malcolm-Jamal Warner – Theo Huxtable

O bu ailenin tek erkek çocuğuydu. Kız baskısı altında kalan ve her daim şaklabanlık yapan bir tipti. Onun babasıyla özel bir ilişkisi vardı. Şaka ve sululuğu bir kenara, Theo'nun okuma güçlüğü onu ailenin yumuşak karnı haline getiriyordu.

Halen Teo olarak bilinen oyuncu, daha sonra da benzer rollerde oynadı. UPN'nin Malcolm ve Eddie, Fresh Prince of Bel-Air dizilerinde rol alan Warner, Fool's Gold'ta da oynadı. Müzikte şansını deneyen oyuncu birkaç video klip de çekti. 2003 ve 07'de iki CD çıkardı.

Tempestt Bledsoe – Vanessa Huxtable

Ailede hiç kimse Vanessa kadar Teo'nun başına gelen belalardan bu kadar mutlu olmamıştı. Gürültücü ve belalı Vanessa'nın en büyük özelliği Teo ile dalga geçmesiydi. Ortanca kız kardeş olarak Vanessa genelde yaramaz ve mızmızdı.

Gerçek adıyla Bledsoe hala Cosby geçmişiyle tanınıyor. Strong Medicine ve South of Nowhere dizilerinde oynadıktan sonra sesini Disney Channel'ın The Replacements filmine kiraladı. Aynı zamanda ABC'nin The Practice programında boy gösterdi.

Keshia Knight Pulliam – Rudy Huxtable

Ortalığı karıştıran küçük kız kardeş olarak bilindi ve sevildi. Rudy Huxtable'a hayat veren isim Keisha Knight Pulliam'dı. O ailenin büyümeyen bebeğiydi. Rudy, Emmy'ye aday olan en genç oyuncu ünvanını da aldı.

Şimdilerde hayranları Pulliam'ı tanıyamıyor. Fear Factor ve The Weakest Link gibi reality showlarda görünen oyuncu son olarak Tyler Perry's House of Payne'de bir fahişeyi canlandırdı.

Turkishny.com / Gülten Sarı