NBA takımı Toronto Raptors, gözde transferi Hidayet Türkoğlu için Kanada Türk Dostluk Vakfı'nın yardımıyla Türkiye Özel Gecesi düzenliyor.

 

Türkiye Gecesi, Toronto Raptors'ın önümüzdeki Salı akşamı Indiana Pacers ile Air Canada Centre'da oynayacağı maçtan sonra yapılacak. Toronto'daki Türk Okulu Nil Akademi öğrencileri devre arasında 26 numarası yazılı, Türk ve Kanada bayraklı özel formayla sahaya çıkarak çift kale basket maçı oynayacak. Türkiye'nin Toronto Başkonsolosu Mustafa Levent Bilgen ve Raptors'ında içinde olduğu Maple Leaf Spor Grubunun Türk asıllı yönetim kurulu üyesi Erol Üzümeri maçı şeref tribününden izleyecek.

Hidayet Türkoğlu ile Kanada Türk Toplumu'nu buluşturacak gecede maç öncesi Boğaziçi müzik ekibi konser verecek. Maç sonunda Hidayet Türkoğlu ile öğrencilerden biri, söyleşi gerçekleştirecek. Raptors'ın oyuncuları sahaya çıkarken Türk öğrencilerin ellerini sıkacak ve "Hi 5" tokalaşmasıyla alkış toplayacak.

Özel gece için Air Canada Centre'da Türk toplumuna bin kişilik özel bölüm ayrıldı. Bu bölüm için bilet fiyatları yüzde 35 oranında indirimle 30 ve 52 Kanada doları olarak belirlendi. Kanada Türk toplumu üyeleri gece oynanacak maçı izlemek ve Türkiye gecesine katılmak için 20 bin dolarlık bilet satın aldı.

Kanada Türk okulları Genel Koordinatörü Sükan Alkın, Toronto Raptors'a kendilerine bu imkanı verdiği için teşekkür etti. Nil Akademi öğrencilerinin 18 bin kişinin seyredeceği maçın devre arasında maç yapmasına önem verdiklerini dile getiren Alkın, "Türkoğlu'nun başarılı biçimde ülkemizi temsil etmesinden gurur duyuyoruz. Hidayet Türkoğlu öğrencilerimize basketi sevdirmesini arzuluyoruz. Bu etkinlik çerçevesinde Türk toplumunun kaynaşmasından ve bir araya gelmesinden çok memnunuz." dedi.

Toronto Raptors ile Kanada Türk Dostluk Vakfı arasındaki işbirliği anlaşması, 2 ile 3 Ağustos'ta aynı vakıf tarafından gerçekleştirilen Toronto Türk Festivali öncesi yapıldı. Raptors, Türk Festivali'nde bu amaçla bir çadır açarak ortak düzenlenecek günün broşürlerini dağıttı, aylar öncesinden reklamını yaptı.

CİHAN