Efsane Türk pop-rock grubu MFÖ, Serdar İlhan'ın organizasyonuyla, Amerika’daki hayranlarıyla buluşmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz haziran ayında, yapımcılığını yine Serdar İlhan’ın üstlendiği “Istanbulive: The Sounds & Colors of Turkey” müzik festivali çerçevesinde New York’taki Central Park’ta unutulmaz bir konser veren MFÖ bu kez San Francisco’dan başlayacak tur çerçevesinde Seattle, New York, Boston ve Arlington’da sahne alacak.

Grup, 4 Aralık Cuma akşamı San Francisco’daki konserinin ardından 6 Aralık Pazar akşamı Seattle’da, 10 Aralık Perşembe günü ise New York’ta sahne alacak. 12 Aralık Cumartesi günü Boston’da vereceği konserin ardından MFÖ’nün Amerika turu 13 Aralık Pazar akşamı Arlington’da sonlanacak.

30 yılı aşkın süredir müzik çalışmalarını sürdüren deneyimli grubun Serdar İlhan organizasyonuyla gerçekleşecek MFO Amerika Turu Yeni Rakı’nın ana sponsorluğunda gerçekleşiyor. Tur, Türk Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye’nin New York Başkonsolosluğu tarafından Türkiye’nin Amerika’da tanıtma çabalarının bir parçası olarak da destekleniyor.

MFÖ’nün Amerika Turu hakkında daha ayrıntılı bilgi ve bilet satışları için Organizatör Serdar İlhan’a ait www.serdarilhan.com Internet sitesi ziyaret edilebilir.

Türk Tiyatrosu New York'ta canlanıyor

Adalet Ağaoğlu'nun yazdığı ve Manfred Bormann'ın yönettiği 'Bir Kahramanın Ölümü' isimli tiyatro oyunu New York'ta tiyatroseverlerle buluşacak.

Cem Baza ve Fulya Peker'in oynadığı oyunun tasarımını Merve Sıla Sarıkaya, hareket düzenini de Korhan Başaran yapıyor.

16-20 Aralık tarihleri arasında sahnelenecek olan oyun, The Producers’ Club'ta gösterilecek.

Oyunun adresi:

358 W 44th Street (8th and 9th Ave), New York, NY 10036

Bilgi: (917) 561 1394

Biletler: http://3noktaoyunculari.wordpress.com - On satış $15, $20 kapıda

Şükran Günü öncesi parti

DJ PepeSpecial'la birlikte 21 Kasım'da Türk müziklerinin çalınacağı bir Şükran Günü öncesi parti düzenleniyor. Özel göbek dansları ve Türk müzikleriyle şenlenecek parti Drom'da

85 Ave A (b/w 5th & 6th St) New York City'de gerçekleşecek.

DJ Pepe'nin yönetiminde Türk pop, dans, eskiler, oryantel esintiler, Yunan, Fransız ve Latin müzikleri geceye renk katacak. Çalınacak bazı parçalar şöyle:

1. Git Bedenim Buralardan - Yusuf Guney

2. Bizde Boyle - Ziynet Sali

3. Mutluyuz - Burcu Gunes

4. Gezegen - Bengu

5. La Fontaine - Murat Dalkilic

6. MNYK - Nalan

7. Gormesem Olmaz - Yildiz Usmanova & Fatih Erkoc

8. Rutbeni Bileceksin - Kenan Dogulu

9. Cumadan Pazara - Bendeniz

10. Senden Baska - Goksel