Eski oyuncu Arnold Schwarzenegger, Irak'ın başkenti Bağdat'ta 400 kadar ABD askeriyle biraraya geldi.

Şimdilerin Kaliforniya Valisi olan Arnold Schwarzenegger, kendisini üne kavuşturan ''Terminator'' filmindeki bir sahnede söylediği ''I'll be back'' repliğine atıfta bulunarak,

''Geri döneceğimi söylemiştim'' dedi. Irak'ı 2003'te ziyaret ettiğini ve görevinden ayrılmadan bir kez daha ziyaret edeceğini söylediğini hatırlatan 62 yaşındaki Schwarzenegger, Bağdat'taki havaalanı yakınlarında bulunan ve Irak'taki en büyük ABD üssü olan Victory Kampı'ndaki askerlere ''Terminator her zaman verdiği sözü tutar'' diye konuştu.

İsrail'de çevre ve güvenlik konulu bir konferansa katıldığını belirten Schwarzenegger, ''Kendime, 'Madem ki Irak'a bu denli yakınsın o zaman bu büyük ülkede hizmet veren kadın ve erkek askerleri ziyaret etmen gerek' dedim'' dedi ve Amerikan ordusunun Irak'taki rolünü selamladığını söyledi.

Irak'taki ABD askerlerinin olağanüstü bir iş yaptığını da ifade eden vali, ''Birçok mektup alıyorum. İnsanlar Irak'tan dönüşlerinde burada olmanın ne denli zor, tehlikeli ve yorucu olduğunu anlatıyorlar'' diye konuştu.

Schwarzenegger, son olarak da, ''Yarın sabah idmana gideceğim. Aranızdan çoğunu görmeyi umarım. Bu kasları şişirmeniz gerektiğini hatırlayın'' dedi ve alkışlar arasında kamptan ayrıldı.

AA