Teksas'taki Fort Hood Amerikan üssünde 13 askeri öldüren ve 42 kişiyi yaralayan Müslüman binbaşı Nidal Malik Hasan'ın sık sık üs yakınındaki striptiz kulübüne gittiği iddia edildi.

İngiliz Daily  Telegraph gazetesinde yer alan haberde, Binbaşı Hasan'ın katliamdan birkaç gün önce erotik dansların yapıldığı kulübü birkaç defa ziyaret ettiği ve bir defasında burada altı saat geçirdiği öne sürüldü.

Hasan'ın gittiği söylenen 'Starz' adlı kulüpte saldırıdan altı gün önce, 30 Ekim'de, dans eden 31 yaşındaki kulüp çalışanı Jennie Jenner, gazeteye yaptığı açıklamada, "Akşam 7 buçuk gibi geldi ve sabaha karşı 2'de çıktı. Diğer genç askerler gibi değildi. Daha yaşlı, daha olgun, biraz utangaç ve içine kapanık görünüyordu. Ama olağandışı da görünmüyordu" diye konuştu.

Striptizci Jenner, "Oturup konuşabileceğiniz türden adamlardandı. Bana Fort Hood'da doktor olduğunu ve başka ülkeye gönderileceğini söyledi. Kızlarla ve bizim profesyonel hayatlarımızla ilgili görünüyordu ve kendisi hakkında sorulara pek cevap vermedi aslında. Çocuğumun olup olmadığını, evli olup olmadığımı sordu. Başka bir kızın evli olup olmadığını da sordu" diye ekledi.

Hasan'ın normal bir şekilde kot pantolon ve gri bir tişört giydiğini söyleyen Jenner, altı bira söylediğini, ama bunları etrafına ısmarladığını ve su içtiğini söyledi.

Jenner, Hasan'ın konuşmanın ardından özel odada çıplak dans etmesi için kendisine 50 dolar verdiğini de öne sürdü.

"Ellerini hep başının arkasında tuttu ve bana dokunmaya kalkmadı. Saygılıydı" diyen Jenner'ın Hasan'ı bir sonraki görüşü, katliamın ardından televizyonda yayınlanan fotoğrafıyla olmuş.