Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) bünyesinde Dağlık Karabağ probleminin çözülmesi için oluşturulan Minsk Grubu eş başkanları Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de temaslarda bulundu. Minsk Grubu eş başkanları, Bakü temasları çerçevesinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Minsk Grubu yetkilileri, Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov ile de görüştü. Görüşme sonrası gazetecileri hiçbir açıklama yapmayan eş başkanları dışişleri bakanlığından Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na geçerek Azeri lider Aliyev ile görüşme yaptı.

Azerbaycan basınında konuyla ilgili çıkan haberlerde Aliyev'in Minsk Grubu yetkilileri ile görüşmesinde Azerbaycan - Ermenistan ilişkileri ve Dağlık Karabağ probleminin çözümü doğrultusunda yapılan çalışmaların son durumu hakkında bilgi alındığı bildirildi.

Bu arada Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Elhan Polohov, AGİT Minsk Grubu eş başkanlarının daha fazla aktif olmaları gerektiğini kaydetti. "Eş başkanları turistik ziyaret mi yapıyorlar" sorusu üzerine Polohov, "Asıl önemli olanın eş başkanları değil, onların temsil ettikleri ülkelerdir." dedi.

(CİHAN)