TADF Başkanı Kaya Boztepe'nin yönetimine dair eleştirilerin ardı arkası kesilmiyor. Gerçekleşmeyen vaatler, TADF içinde istifalarla gelen huzursuzluk Boztepe'nin bir sonraki seçimlerde TADF başkanlığına aday olmayacağını açıklamasına neden oldu.

2010 yılında Cumhuriyetçi Partiden aday olacağını açıklayan Boztepe, sonraki dönemlerde bu planından hiç söz etmezken, konuyla ilgili son durum belirsizliğini koruyor. Boztepe'nin adaylığı hala muamma. Boztepe'nin eleştirildiği bir diğer nokta da, TADF içinde yaşanan huzursuzluklar. Son olarak İcra Kurulu Üyesi Burhan Okuyan tüm görevlerinden istifa etmesi de Boztepe’yi eleştirilerin odağı haline getirmişti.

Boztepe'yi eleştirilerin hedefi yapan bir diğer konu ise, geçtiğimiz hafta Wall Street’te gerçekleşen Bayrak törenine New York'ta olmasına rağmen katılmayışı oldu.

Kaya Boztepe en son Cumhuriyet Bayramı’nda yazdığı ağır kutlama mesajıyla ve 29 Ekim balosundan erken ayrılmasıyla da tepki çekmişti. Boztepe, başkanlık süresinin bitmesine iki ay kala, vatandaşlık kursları açacağını açıklaması, bazı derneklerin “1.5 yıldır neredeydi?” tepkisine neden oldu.

Kaya Boztepe: “Aday Değilim”

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu başkanı Kaya Boztepe önümüzdeki şeçimlerde aday olmayacağını açıkladı. Son yönetim kurulu toplantısında “Bugün aldığım bir haberden sonra aday olmaktan vazgeçtim.” diye konuşan Boztepe, “Ailemizden, işimizden vazgeçerek bu görevi yerine getiriyoruz. 8 aydır hesapları göstermiyorsunuz diyorlar ancak hesaplar içeride isteyen gidip baksın.” dedi.

Göreve geldiği günden itibaren sürekli tartışmaların odağında olan Kaya Boztepe, son 8 aydır yaptığı harcamaları kimseye göstermemekle suçlanıyordu.

Şürekli Tartışmaların Odağındaydı

28. Türk Günü yürüyüşünde New York Polis Teşkilatı'nı 'ayrımcılık' yapmakla suçlayan Kaya Boztepe, yürüyüş bitiminde sanatçıların sahne aldığı Birleşmiş Milletler (BM) karşısındaki parkta toplanan binlerce Türk vatandaşını 'NYPD ayrımcılık yapıyor. Islıklayın.' diyerek tahrik etmişti.

TADF Başkanında Süpriz Açıklama

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Kaya Boztepe, Kasım ayı olağan yönetim kurulu toplantısında Ocak ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde aday olmayacağını resmi olarak açıkladı. “Yoruldum.” diyen Başkan Boztepe “Özel hayatım dahil olmak üzere, maddi ve manevi olarak üstüme düşeni yaptım. Benden sonra aday olacak arkadaşlara şimdiden başarılar dilerim” dedi.

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanlık seçimleri Ocak ayının üçüncü haftası yapılacak.

Turkishny.com