Günler önce kaybolan ve bir türlü bulunamayan 4 yaşındaki Alex Mercado'nun cansız bedeni yan komşularının evindeki kurutma makinesinden çıktı. Mendota, California'da meydana gelen olayda, polis ailenin komşusu olan 14 yaşındaki çocuğu bir çocuğu öldürme suçundan tutukladı.

Fresno Kent şerifi Margaret Mims, Alex Mercado'nun öldürüldükten sonra cesedinin kurutma makinesine koyulduğunun anlaşıldığını söyledi.

Polisin olayı aileye haber verdiği sırada, baba duyduklarının şokuyla dizlerinin üzerine çökerken, hamile olan anne ise çığlıklar içinde oğlu için gözyaşı döktü.

Şerif sözcüsü Chris Curtice, Alex'in ailesinin Cuma günü oğullarının kayıp olduğu ihbarını yaptığını ve 2 gün sonra da cesedin bulunduğunu açıkladı.

Kayıp çocuğu bulmak için onlarca gönüllü bölgede geniş çaplı bir arama başlatmıştı. Bu sırada polis, yan komşunun kapısın çalmış ve Alex'i görüp görmediğini sormuştu. Polis, o gün evden uzaklaşmış ancak ertesi gün yeniden eve gelerek arama yapmıştı. Bu sırada da Alex'in cansız bedeni bulunmuştu.

Turkishny.com / Gülten Sarı