Roman Abramoviç, New York'ta dostlarıyla gittiği öğle yemeğinde 5 bin dolarlık servis ücretiyle birlikte 52 bin dolar hesap ödedi.

Doğumundan 18 ay sonra annesini, 3 yaşındayken de babasını kaybetti. Yetimhanelerde yoksulluk içinde büyüdü. Bir yandan eğitimini sürdürürken diğer yandan Moskova’nın köhne apartmanlarında çocuklara oyuncak satarak hayatını sürdürmeye çalıştı. Ama hukuk fakültesini bitirip 26 yaşında iş hayatına atıldıktan sonra kısa sürede yükseldi.

 

O artık 7 milyar sterlinlik servete sahip olan ve bu yıl İngiltere’nin en zengin 3., dünyanın 51. adamı.

Roman Abramoviç, son olarak New York’ta sevgilisi Daria Zhukova ve dostlarıyla birlikte öğle yemeği için gittiği Nello Restaurant’ta 47 bin 221.09 dolar hesap ödedi. Abramoviç’in servisle birlikte ödediği toplam rakam ise 52 bin dolar oldu.

Kentin en zengin restoranları arasında olan Nello Restaurant’da 10 kişilik yer ayırtan Abramoviç ile dostları şarap içip, et yemeği olarak fileminyon ve tatlı olarak da beyaz çikolatalı trüf yedi.

Yemekte içilen iki şişe Petrus şarabın fiyatının 10 bin dolar olduğu açıklandı.İçilen 3 şişe Romanee Conti’ye 15 bin dolar, 2 şişe Cristal Rose şampanyası için 10 bin dolar ödendi.

Forograflar: Turkishny.com