Iowa'da bir anne iki oğlunun boğazını kestikten sonra intihar etmeye kalkıştı.  Ancak kendini öldürmeyi başaramaya kadın, çocuklarını yabancıların öldürmeye çalıştığı yalanını ortaya attı. Oysa kadının büyük oğlu hayatta kalmayı başardı ve annesinin aleyhinde tanıklık yaptı.

İki oğlunun da boğazını kesen cani anne, hayatta kalan oğlunun, polise saldırıyı annelerinin gerçekleştirdiğini söylemesinin ardından tutuklandı. Michelle Kehoe isimli kadının cinayet girişimiyle ilgili savcılar, Kehoe'nin aylar önce böyle bir saldırıyı planladığını ve suçu da başkalarına atma hesabı yaptığını belirtti.

Annesi aleyhine tanıklık eden çocuk, annesinin önce kendi boğazını kestiğini ardından da erkek kardeşine yöneldiğini söyledi.

Polis, 27 Ekim sabahı 7 yaşındaki çocuğu ailenin kamyonetinde, 2 yaşındaki erkek kardeşini ise kamyonetin hemen yanında kanlar içinde yatarken bulmuştu. Her ikisinin de boğazı kesilmişti. 2 yaşındaki çocuk ölürken diğeri hayatta kalmayı başardı.

Kehoe'nin birinci derece cinayetten yargılandığı davada 7 yaşındaki çocuk video kasede alınan konuşmasında, annesi için "Beni kesti." diye ifade verdi.

Kadının avukatları, olay sırasında annenin cinnet geçirdiğini iddia etti ve yargılamanın buna göre yapılmasını istedi.

Duruşma sırasında mavi-beyaz çizgili bir gömlek giyen Kehoe, oğlunun video kaydını dinlerken kaşlarını çattı.

7 yaşındaki çocuk annelerinin kendilerini bıçaklamasının ardından aracın kapılarını kiletlerken anne de onları araçta ölüme terk etti ve biraz ileride aynı bıçakla kendini öldürmek istedi. Ancak bunu yapamayınca yol kenarındaki bir eve giderek bir yabancının ailesini kaçırdığını ve oğullarını öldürdüğünü söyledi.

Fakat yapılan incelemeler sonucunda cinayeti ve saldırıyı Kehoe'nin gerçekleştirdiği anlaşıldı.  Kehoe, kefaletle serbest bırakılmayacak ve suçlu bulunursa ömür boyu hapis cezası alacak.

Turkishny.com / Gülten Sarı