California'da bir grup erkek öğrenci bir kıza evin dışında sırayla tecavüz ederken 15 kişilik bir grup da olup bitenleri izledi. Polis şimdi hem tecavüzcülerin hem de seyredenlerin peşinde. Olayla ilgili iki kişi tutuklanırken bir kişi de sorgulamaya alındı. Richmond California polisi, grubun kıza 2.5 saat süreyle sırayla tecavüz ettiğini açıkladı. Hastaneye kaldırılan 15 yaşındaki kızın durumu ise ağır.

Şok eden olay, Pazartesi günü okul öğrencilerinin katıldığı bir ev partisi sırasında yaşandı. Öğrenciler evin içinde eğlenirken, bir grup öğrenci de 15 yaşındaki bir kız öğrenciye dışarıda tecavüz etti. Saldırı ve tecavüz nedeniyle durumu ağır olan kız hastanede tedavi görüyor.

Richmond polisi Johan Simon, "Gözaltında olan birisinin açıklamaları, yaşanan bu korkunç olayda payının olduğunu gösteriyor" yorumunu yaptı.

Okulun eski öğrencilerinden olan 19 yaşındaki Manuel Ortega, olaydan sonra tutuklandı ve tecavüz, hırsızlık, adam kaçırma suçlarıyla yargılanıyor.

Ardından da 15 yaşındaki bir genç tutuklandı ve cinsel saldırı suçundan cezaevinde tutuluyor. Üçüncü kişi ise halen sorgulanıyor.

Polise göre, kurban en az 4 kişinin tecavüzüne uğradı. 15 erkek de saldırıyı izledi ve ne polisi aradı ne de yardım çağırdı. Daha sonra bu izleyici sayısı giderek arttı.

Polis, olayın Facebook ve YouTube'da yayınlanma ihtimalini göz önünde bulundurarak bu iki siteyi de yakın takibe aldı.

Üst düzey polis Mark Gagan, "Olay bir korku filmi gibi. Detaylar geldikçe iğrençleşiyor. Bunca kişinin polisi aramaması şok edici. Olayı deştikçe kötü kokuyor," yorumunu yaptı.

 

 

 

Turkishny.com / Gülten Sarı