Dünyanın en ünlü modacıları ile podyum dünyasının ünlü modelleri İstanbul'a akın etti. Dünyanın gözü İstanbul'daydı. Moda dünyasının kalbi bu kez Londra'da değil İstanbul'da attı.

Dünya moda devlerine evsahipliği yapan Fashionable İstanbul Dolmabahçe Sarayı'nda yapıldı. İlk gün, moda devi Roberto Cavalli'nin 2009-2010 koleksiyonu tanıtıldı.

Türk-Amerikan toplumunun önde gelen isimlerinden biri olan Türk işadamı Mehmet Çelebi de organizasyonun Baykam-RBM ortaklarından birisi olarak Fashionable İstanbul’un gerçekleştirilmesinde önemli bir rol üstlendi. Ünlü modacıların ve sanatçıların bu devasa etkinlikte yer almasında ortaklarıyla aktif rol üstlenen Çelebi, daha önce de ortaklarıyla Hollywood-Türk sineması ve ünlü yıldızlarla Türk televizyon program ve dizilerinin Sharon Stone, Andy Garcia, Christina Aguilera, 50 Cent gibi yıldızlarla buluşmasını sağlamıştı.

‘’Fashionable İstanbul By Avea’’ etkinliği, ikinci gününde ünlü İtalyan modacılar Gianfranco Ferre ve Salvatore Ferragamo’yu ağırladı. Dolmabahçe Saray Alanı’nda denizin üzerine kurulan platformda gerçekleştirilen organizasyonda, feminen ve modern kadının temsilcisi Gianfranco Ferre’nin 2009-2010 sonbahar kış koleksiyonu defileyle sunuldu. Ferre’nin defilesinin ardından kokteyl verildi.

Kokteylin ardından ayakkabı tarihine yön veren İtalyan tasarımcı Salvatore Ferragamo’nun defilesi gerçekleştirildi. Defilenin sonunda podyuma çıkan Ferragamo, izleyenler tarafından büyük alkış aldı. Defileleri izleyen Fashionable İstanbul By Avea’nın ‘’yüzü’’ olan top model Bar Rafaeli, Ferre kreasyonundan giydiği giysiyle dikkat çekti. Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da defileyi eşi Beyhan Bağış ile birlikte izledi.

Roberto Cavalli, defileden sonra eşiyle birlikte İstanbul gece hayatında boy gösterdi. Cavalli, eşi Eva Cavalli ve Pirelli’nin başkanı Tronchetti Provera ile birlikte önceki gece Al Jamal’de eğlendi. Kendisine ikram edilen baklavanın tadına bayılan Roberto Cavalli, dansözlerle de bol bol göbek attı.

Bruce Willis kapanışa damga vurdu

Fashionable İstanbul, dün akşamki Vivienne Westwood ve Missoni defileleriyle sona erdi. Kapanışa Bruce Willis ve eşi damgasını vurdu

Dünya moda devlerine ev sahipliği yapan Fashionable İstanbul by Avea, Vivienne Westwood ve Missoni defileleriyle sona erdi. Moda dünyasında "özgür ruhu ve cesur duruşuyla" dikkat çeken tasarımcı Vivienne Westwood'un yağmur ormanları konseptinde hazırlanan koleksiyonu "Anglomania" ilk kez İstanbul'da sergilendi. Çevreci yaklaşımıyla bilinen ve yaklaşık 40 yıldır moda tasarımı yapan Westwood, defilesinde Galler Prensi tarafından yağmur ormanlarının yok olmasını yavaşlatmak üzere bir konsensüs geliştirmek amacıyla kurulan 'Prensin Yağmur Ormanları Projesi' (PYOP) için imza toplandı. Turuncu elbisesi ve saçlarıyla dikkat çeken Westwood, "Türkiye ürünler ve moda anlamında çok nitelikli bir ülke. İlerleyen günlerde İstanbul moda için önemli bir yerde olacaktır. Burada olduğum için mutluyum' dedi.

Fashionable İstanbul by Avea'nın son defilesi ise ünlü İtalyan markası Missoni'ye aitti. ABD'li aktör Bruce Willis ve eşi Emma Heming'in katılımıyla gerçekleşen defilede 2009-2010 sonbahar kış tasarımları sunuldu. Defile sonunda Angela Missoni podyuma çıktı ve alkışlarla kapanış yapıldı. Defilenin ardından Ortaköy'deki "Angelique" adlı mekânda düzenlenen partiye Willis ve eşi de katıldı. Havalimanından İstanbul'daki oteline helikopterle götürülen Willis ve Heming gördüğü ilgiyle zaman zaman organizasyonu gölgede bıraktı.

Fashionable İstanbul Haber videoları;

Fashionable Cavalli defilesiyle açıldı

Fashionable İstanbul kapanışını Bruce Willis’le yaptı

Saba Tümer, Bar Refaeli’yi sorguya çekti!

Fashionable İstanbul Foto Galerisi için tıklayınız!

Turkishny.com / Özel