ABD'deki yasadışı göçmenler, siyasetin, sosyo-kültürel meselelerin en hararetli tartışma unsuru olmakla kalmayıp Cadılar Bayramına da damgasını vurdu. Cadılar Bayramı'nda Santa Monica Boulevard'ta kostümüyle yürüyen birisi hayli dikkat çekti ve tepki topladı. Kostüm sadece bir sınırı geçmekle kalmıyor, galaksileri de geçiyordu. Çünkü o bir yasadışı göçmenleri tasvir kostümüydü.

Turuncu renkteki kostümün üzerinde yasadışı göçmen yazıyor, elinde de yeşil kart bulunuyor. Ancak kostümü böylesine ilginç kılansa tam anlamıyla bir uzaylı olarak tasvir edilmesi.

Gecede seksi rahibe kostümlerinden, her türlü çılgınlığı barındıran pek çok kostüm yer alırken, uzaylı yasadışı göçmen kostümü en dikkat çekici olanı ve en tepki toplayanıydı.

Kostümün tanıtım kısmında ise, "Sadece sınırı değil, bir galaksiyi de geçtiler. Yeşil kartı var ancak o başka bir gezegenden. Gülme garantili, Yasadışı Göçmen kostümü portakal rengi ve cezaevi kıyafeti şeklinde. Üzerinde 'Yasadışı Göçmen' yazıyor ve yanında da bir yeşil kart ile uzaylı maskesi bulunuyor." yazıyor.

Ancak kimileri için kostüm hiç de güldürücü değil. Los Angeles İnsan Hakları Koalisyonu'ndan Angelica Salas, "Çok tatsız, sosyal algıları görmezden gelen ve tartışmalara körükle giden bir kostüm," yorumu yapıyor.

Kostüm, walgreens.com, toysrus.com, amazon.com, meijer.com and buycostumes.com. sitelerinde de satılıyor.

Turkishny.com / Gülten Sarı