8 yaşındaki Josie Romero tıpkı yaşıtı kız çocukları gibi görünüyor ve davranıyor ancak o bir erkek olarak doğdu ve adı Joey'di.

Ancak 4 yaşına geldiğinde Josie ailesine, "Ben bir kız çocuğuyum." dedi. Aile şok olmuştu. 5 yaşına geldiğinde Josie saçlarını kestirmeyi reddetti. 6 yaşında ise ona çift cinsiyetli teşhisi konuldu. Şimdi Josie'nin cinsiyeti yasal olarak değişti ve ilaçların, ameliyatın da yardımıyla o bir kadın olarak yaşayacak.

42 yaşındaki anne Venessia, "Henüz 4 yaşındayken bebek gibi kollarını kaldırıp salladı ve ben kızım dedi. Onu düzeltmeye çalıştık. Sen bir erkeksin dedik ama olmadı. Ama o ısrarla kızım dedi" diyerek durumu anlatıyor.

ABD hava üssünde bir mühendis olan baba Joseph ve ailesi Japonya'da bir üsteydi. Aile 2 yaşında bir Çinli kız çocuğunu evlat edindi ve Josei onunla ve bebekleriyle oynamaya başladı.

Baba Joseph, "Evet oğlumu kaybettiğim için çok üzüldüm. Ama onunla yüzleştiğimde bir kız çocuğu kazandığımı anladım" diyerek yaşadığı zorluğu anlatıyor.

Fakat aile Arizona'ya döndüğünde zon günler geçirmiş çünkü okul dışında Josie ve ailesini protesto gösterileri düzenlenmiş. Bu nedenle ailenin çocukları şu an evde eğitim alıyor.

Josie'nin kimliği, pasaportu ve sosyal güvenlik numarası da bir kız olarak yeniden düzenlendi.

Turkishny.com / Gülten Sarı