‘Sarı Zeybek’ adlı dans gösterisi Manhattan’da sahnelenecek.Ege Üniversitesi Türk Halk Oyunları Bölümü’nün sahneleyeceği dans gösterisi Çanakkale ve Kurtuluş Savaşları ile Mustafa Kemal’i konu alıyor.


Bir ulusun küllerinden yeniden doğuşunu destansı bir yorumla sahneleyen Ege Üniversitesi Türk Halk Oyunları Bölümü 18 Ekim Pazar günü Manhattan Center Hammerstein Ballroom'da, New Yorklu sanatseverlerle buluşacak.

Geçtiğimiz yıllarda Türkiye’nin pekçok kentinde ve Avrupa’da 60’ın üzerinde sahne alan ‘Sarı Zeybek’, 110 kişilik geniş kadrosuyla dikkat çekiyor.

Manhattan Center’da gerçekleştirilecek gösteri, 1990 ve 2001 yıllarında iki dünya birinciliği bulunan Ege Üniversitesi Türk Halk Oyunları Bölümü’nün en önemli dans gösterisi olarak değerlendiriliyor.

Türk Amerikan Dernekleri Fedrasyonu (TADF) tarafından organize edilen gösterinin bilet ücreti 20 dolar olarak duyuruldu.

Topluluk Manhattan’daki gösterisinin ardından 23- 26 Ekimde Teksas eyaletinde düzenlenecek olan Türk Festivali’nde sahne alacak.

18 Ekim Pazar günü “Manhattan Center Hammerstein Ballroom”da sahnelenecek dans gösterisi için daha fazla bilgiye 212 682 7688 nolu telefondan veya www.tadf.org adresli siteden ulaşılabiliyor.

Turkishny.com