Ohio'da Burlington isimli kaban mağazasına limuziniyle gelen bir kadın, kendisine lotodan para çıktığını ve herkesin satın aldığı ürünlerin parasını ödeyeceğini söyleyince ortalık birbirine girdi. Bu haberi duyan herkes mağaya akın edince mağazada ayaklanma çıktı ve tüm mallar yağmalandı. Kadının duyurusunun da doğru olmadığı, kendisine lotodan para çıkmadığı ve kimsenin aldığı ürünleri de ödemeyeceği ortaya çıktı. Bunun üzerine harekete geçen polis Linda Brown isimli kadını tutukladı.

Yalan karşısında öfkelenen müşteriler ürünleri ve mağazanın demirbaşlarını etrafa saçtı ve eşyaları yağmaladı. Kaban mağazası bir hortum vurmuş gibi yerle bir oldu.

Polis, Brown'un Hummer limuzini ile mağazaya geldiğini, nakit kasalarından birinin önüne giderek yüksek sesle lotodan para kazandığını söylediğini ve her bir müşterinin 500 dolara kadar olan alışveriş masrafını ödeyeceğini duyurduğunu söyledi.

Polis Şefi Michael Deakins, "Elbette insanlar böyle şeyler duymayı sever ve akrabalarını, yakınlarını arayarak mağazaya gemelerini söylediler. Brown onlara piyangodan 1.5 milyon dolar kazandığını söylemiş. Ancak hiçbir şeyi ödeyecek parası olmadığı ortaya çıktı," diye konuştu.

Kadının yalan söylediği anlaşılınca da mağaza görevlilileri polisi arayarak kalabalağı dağıtmalarını istedi. Alışveriş yapanlardan Candace Jordan, Brown'un kendisine kirasını ödeyecek birilerinin yardımına ihtiyacı olduğunu söylediğini belirtti.

Çıkan kargaşa karşısında kadın olay yerinden kaçtı. Öfkelenen müşteriler de mağazayı yağmaladı. Polis, yağma yapanların tespit edilmesinin imkanı olmadığını duyurdu.

Brown'u polise getiren ise, limuzin sürücüsünün 900 dolarlık kiralama ücretini alamaması oldu. Sürücü, Brown'u polise teslim etti.

Turkishny.com / Gülten Sarı