Fransa'da Sarkozy Hükümeti, Pedofili Skandalıyla Çalkalanıyor. 2005 Yılında Yazdığı "Kötü Hayat" Kitabında "Tayland'daki Delikanlı Pazarı Beni Heyecanlandırıyor" Diyen Gay Kültür Bakanı Frederic Mitterrand'a Yönelik İstifa Baskıları Artıyor.

Fransa’da Sarkozy Hükümeti, pedofili skandalıyla çalkalanıyor. 2005 yılında yazdığı “Kötü Hayat” kitabında “Tayland’daki delikanlı pazarı beni heyecanlandırıyor” diyen gay Kültür Bakanı Frederic Mitterrand’a yönelik istifa baskıları artıyor.

KÜLTÜR Bakanı Frederic Mitterrand, geçen hafta İsviçre’de pedofili suçlamasıyla tutuklanan yönetmen Roman Polanski’ye destek verince eski defterleri açıldı. 2005 yılında yazdığı “Kötü Hayat” kitabında Tayland’da çocuk fahişelerle birlikte olduğunu itiraf ettiği öne sürülen Mitterrand’ın istifası yönünde baskılar arttı.

Aşırı sağcı cepheden sonra muhalefetteki Sosyalistler de eski Cumhurbaşkanı François Mitterrand’ın yeğeni olan Kültür Bakanı’nın istifasını isteyen açıklamalar yaptı. Fransız basınında “Pedofili Skandalı” diye anılmayan başlayan olay, Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy iktidarını zorda bıraktı.

Hükümet zorda

Mitterrand’a Sarkozy’nin baş danışmanı Henri Guaino arka çıktı. Kitabın 5 yıl önce yazıldığını ve bunun gecikmiş bir polemik olduğunu belirten Guaino, “Problem nerede anlamıyorum. Bu kadar gecikmiş bir konuda, bu denli sert bir polemiğe istifa gibi radikal bir karşılığın neden verilmesi gerektiğini anlamıyorum. Ortada bir suç yok. Bir kitap yazılmış” dedi.

Ancak parti içindeki muhafazakarlar, Sarkozy’nin açılım hükümeti politikasının yolundan sapmaya başladığını dile getiriyor. François Mitterrand’ın, kurduğu Sosyalist Parti’nin sözcüsü Benoit Hamon ise, “Tam da Fransa Tayland ile seks turizmine karşı birlikte hareket etmek için anlaşıyor, ama bir bakan çıkıp kendisinin de bu turizmden faydalandığını söylüyor. Mitterrand’dan açıklama bekliyoruz” diye konuştu.

Delikanlı fuarı beni heyecanlandırıyor

“ERKEK çocuklarına ödemeye alıştım. Elbette, erkek çocuk ticaretine ilişkin yazılan herşeyi ben de okudum. Biliyorum ki, gerçeklik yanları da var, ortamın sefaleti, banalleşmiş bir muhabbet tellallığı, bir Dolar dağından payına sadece küçücük kırıntılar düşen küçük oğlan çocukları... Ama bütün bunlar benim oraya geri dönmeme engel olamadı. Bütün bu yakışıklı delikanlılar fuarı, köle pazarı beni inanılmaz heyecanlandırıyor...”