Kaybı Birken 4 Oldu!

Kısa bir süre önce, yeni doğan erkek bebeği, kendini göçmenlik ajanı olarak tanıtan bir kadın tarafından çalınan anne, bebeğinin bulunmasıyla büyük bir mutluluk yaşadı. Ancak bu mutluluk fazla uzun sürmedi. Çünkü yetkilere bu kez annenin diğer 3 çocuğunu da el koydu. Şimdi anne devletin el koyduğu 4 çocuğunu geri istiyor.

Anne, yeni doğan oğlu 1 haftalıkken çalışanan mutsuz bir anneydi. Fakat polisler çocuğunu yeniden kucağına verdiğinde yeniden dünyanın en mutlu annesi oluvermişti. Lakin bu mutluluk fazlasıyla kısa sürdü. Şaşırtan bir kararla, yetkililer annenin 4 çocuğuna da el koydu.

Anne Little Yair Antonio Carrillo'nun yeni doğan, 3, 9 ve 11 yaşındaki çocukları Çocuk Hizmetleri Kurumu'nun himayesine alındı. Çocuklar Cumartesi günü annelerinin evinden çıkartıldı.

{jumi [google/code.html]}

Kurum sözcüsü, "Bu çocukların güvenliği için. Onların burada ne kadar kalacağını söyleyemem. Buna yargıç karar verecek," dedi.

Çocukların annelerinden ayrılması konusunda belirli bir gerekçe sunulmadı. Polis, çocuk kaçırmayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü söylemenin ötesine geçmiyor.

Bir FBI ajanı Joel Siskoviç, çocukların neden gözlem altına alındığını söyleyemeyeceğini belirtti.

Bebeği kaçıran kadın ise bebeği kaçırdıktan sonra onunla, adı belirtilmeyen bir yerde bir süre kaldı.

Ancak olayla ilgili henüz cevaplanmamış birkaç soru kaldı. Çocuklar neden evlerinden alındı? Çocuk kaçıran kadın neden bu anne ve çocuğunu hedef seçti. Olaya başkaları da karıştı mı? Eğer kaçıran kadın yakalandıysa soruşturma neden sürüyor? Yeni doğan bebek annesine teslim edilecek mi?

Kaçırılan bebek, Nashville'nin 85 mil uzağında bir evde, adı Tammy Renee Silas olan kadınla birlikte bulunmuştu.

Silas, kendisini göçmenlik ajanı gibi tanıtıp bıçak zoruyla bebeği annesinin kucağından alıp kayıplara karışmıştı.

Turkishny.com / Gülten Sarı