Nashville Tennessee'de bir kadın kendisini göçmenlik ajanı olarak tanıttı ve yeni doğan bir bebeği annesinden çaldı. Uzmanlar, bu yöntemle bugüne kadar çok sayıda bebeğin çalındığını açıkladı.

Geçen cuma 1 haftalık olan Yair Anthony Carillo isimli bebek dün kaçırıldı. Anne maria Gurrolla, sarı saçlı, tıknaz beyaz bir kadının kendisini göçmenlik ajanı olarak tanıttığını, sonrasında da anneye bıçakla saldırarak erkek çocuğunu alarak kayıplara karıştı.

Ulusal Kayıp ve Kaçırılmış Çocuklar Merkezi uzmanı Cathy Nahirny, çocuk kaçıranların son zamanlarda bu yöntemi kullanmaya başladıklarını, ailelerin bu yalan karşısında polisi aramayacaklarını düşündüklerini söyledi.

{jumi [google/code.html]}

altBebek hırsızı, kadını hafif yaralayarak bebeği aldıktan sonra, evde bulunan 3 yaşındaki çocuğa zarar vermediler. Polis, her geçen saat olayla ilgili yeni ipuçları bulunduğunu belirtiyor. Sözcü Don Aaron, "Bebeği kaçıran kişinin yeni doğmuş bir bebeğe nasıl bakılacağı konusunda tecrübeli olup olmadığını bilmiyoruz." dedi.

Gurrrolla, kadının bebeği almaktan bahsetmediğini, olayın bir anda geliştiğini söyledi. Gurrolla, "Ben göçmenlik yetkilisiyim ve seni tutuklamak için buradayım," diyen kadının sonrasında bıçak zoruyla bebeğini çaldığını anlattı.

Yüzünde birkaç kesik izi oluşan Gurrolla, hastaneden taburcu edildi.

Benzer bir olay 2005 yılında Nashville'de yaşandı. Christina Delarosa Sanchez, Hilda Griselda Gutierrez ve onun 3 yaşındaki kızını öldürüp, yeni doğan bebeği çalarak kayıplara karışmıştı. Kadın daha sonra yakalanmış ve ceza evine gönderilmişti.

Turkishny.com / Gülten Sarı