Onlar dünyanın en ünlü ve en zenginleri arasında yer alan isimler. Bu kulağa hoş gelse de onlar kimi zaman suçluların baş hedefi haline geliyor.

David Letterman'dan Cameron Diaz'a, Tom Cruise'a, bu starlar şantaj kurbanı oldu. John Travolta

Skandal tarihi: 2009
Oğlunun ölümü nedeniyle hala yas tutan John Travolta 25 milyon dolarlık bir şantajın kurbanı oldu. Oğlu Jett'i bilerek öldürdüğü tehdidi savuran kişiler amaçlarına ulaşamadı. Konuyla ilgili mahkeme hala sürüyor.

alt

{jumi [google/code.html]}

Cameron Diaz

Skandal tarihi: 2005
Fotoğrafçı John Rutter, Cameron Diaz'ı tehdit ederek müstehcen fotoğraflarını yayınlamaması karşılığında aktristen 3.5 milyon dolar istedi. Rutter olayla ilgili 3 yıl hapis cezası aldı.

alt

Oprah Winfrey

Skandal tarihi: 2007

Show programının kraliçesi Oprah da şantaja maruz kaldı. Keifer Bonvillain isimli biri, elinde Oprah'ın kariyerine zarar verecek özel sohbet kasetinin olduğunu iddia etti ve Oprah'tan 1.5 milyon dolar talep etti. FBI Bonvillain'i olaydan sonra tutukladı.

Tom Cruise, Aktör

Skandal tarihi: 2007

Tom Cruise'un evlilik fotolarını çalan Marc Lewis Gittleman, fotolar karşılığında aktörden 1.3 milyon dolar istedi. Yakalan adam 2 yıl gözetim ve 3 bin dolar para cezasına çarptırıldı. Eylül ayında da kendini asarak intihar etti.

Turkishny.com / Gülten Sarı