Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü beyaz perdede canlandırmakla kısa zamanda müthiş bir une kavusan genc aktör Yavuz Hekim şu ana kadar altı ayrı yapımda sinema ve TV tutkunlarının beğenisini kazanmıştır.

ilk olarak yazar İpek Çalışlar'ın romanından yapılan "Latife Hanım" isimli belgesel filmde Atatürk rolünü canlandırmışdır. Bu yapım DVD olarak yurtiçinde ve yurt dışında satışa çıkmış ve Kanal D Televizyonunda gösterilmiştir.

Bu yapımın ardından ünlü yönetmen Mustafa Altıoklar'ın yapımı "Emret Komutanım" dizisinin 19 Mayıs 2008 için yapılan özel dönem bölümünde ulu önder Mustafa Kemal Paşa'yı canlandırmıştır.

Üçüncü Olarak, TRT Televizyonunun 10 Kasım2008 için yapmış olduğu çekimlerinin Dolmabahçe Sarayında yapılan "Mustafa Kemal'den Atatürk'e" isimli belgeselde yine Atatürk'ü canlandırmıştır. Bu Yapım TRT'de Yayınlanmıştır.

Dördüncü olarak, Paradoks Yapım firmasının yaptığı "Türk Milleti Hazırdır"  isimli kısa filmde Atatürk ile İtalyan lideri Mussoli'nin arasında geçen diyaloğa atfen yapılan yapımda Atatürk'ü canlandırmıştır.

Tiyatral olarakta, Türkiye Cumhuriyetinin 30 Ağustos 2008 Zafer Bayramı münasebeti ile yapılan gösterilerde, Afyon Kocatepe'de, onbinlerce kişiye karşı Mustafa Kemal Paşa'yı Büyük Taarruzun başlama anında canlandırmıştır.

Son Olarakta, İzmir Ekonomi Üniversitesinin düzenlediği tiyatral gösteride Atatürk'ü canlandıran Yavuz Hekim, bu yapımlarla ilgili konferans ve söyleşilere ve daha bir çok üniversitelerde panellere katılmıstır.

Aynı zamanda Hekim prefabrike yapılar üreten Egekons firması ile Çelik Motoryat üreten Hekim Gemi İnşa A.Ş firmalarının sıfırdan kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. 32 yaşında olan Hekim bu müteşebbislik ve sanayicilik ruhuyla ilgili olarak da birçok devlet büyüklerinden ve kurumlarından başarı plaketi ve takdirnameler almıştır.

Daha fazla bilgi ve irtibat için: 

http://www.turkyurdu.com/hollywood/yavuz-hekim-the-enact-in-the-movie-screen-of-the-ataturk-in-the-6-film-productions 

ve

http://www.turkyurdu.com/hollywood/

Yavuz Hekim,  www.yavuzhekim.com, Turkey İzmir -  +90 232 880 50 10   Mobile + 90 532 482 24 28

 

YAVUZ HEKİM ENACTED ATATÜRK ON THE MOVIE SCREEN IN 6 FILM PRODUCTIONS

The young Turkish actor who can easily pass, with his blue eyes and handsome looks, as a double for Daniel Craig, the latest James Bond, has already enacted Atatürk, the founder of the modern Republic of  Turkey, in six film productions.

First time,  it was in a documentary film "Latife Hanım" based on a fiction by İpek Çalışır.  This film is already released in DVDs in Turkey and outside Turkey and also broadcast on Kanal D (Channel D TV in Turkey.)

Second time, Hekim enacted  Atatürk in special  May 19 episode of the popular TV series "Emret Komutanim"  by the famous film director, Mustafa Altıoklar.

His third enactment was in the documentary by TRT TV for November 10th (the day Ataturk died in 1938) shot in the world renown Dolmabahce Palace:  "From Mustafa Kemal to Ataturk."   This film was also broadcast at TRT TV in Turkey.

His fourth enactment was when a dialogue between Ataturk and Mussolini was shot by Paradoks Production Company in the short film "Turkish Nation Is Ready."

Theatrically, he was Ataturk in flesh for the tens of thousands of spectators when on August 30, 2008, the Victory Day, the Great Offense was re-enacted on location in Kocatepe, Afyon, Turkey.

Lastly, he enacted theatrically Ataturk at a show in İzmir Ekonomi University and participated in the many panels and discussions in other universities.

Yavuz Hekim is the founder and president of Egekons, a manufacturer of prefabricated houses and buildings, and Hekim shipyards, a manufacturer of steel motor-yachts.  Only 32, Hekim is already the recipient of many awards and plaques from the government and private sectors, celebrating his entrepreneurial spirit and many accomplishments. 

Yavuz Hekim Filmography

TV, TRT – "Mustafa Kemal'den Atatürk'e" Belgesel Film - Mustafa Kemal Atatürk Rolü -2008

Dizi - Kanal 1-Altıoklar Yapım "Emret Komutanım" - Mustafa Kemal Atatürk Rolü - 2008

Kısa Film - Paradoks Yapım – "Türk Milleti Hazırdır" - Mustafa Kemal Atatürk Rolü – 2008

Tiyatro - Kocatepe Üniversitesi - Kocatepe Zaferi Anma Törenleri - Mustafa Kemal Atatürk Rolü – 2008

Tv Filmi - Kanal D – "Latife Hanım" Belgesel Filmi - Mustafa Kemal Atatürk Rolü -  2006

Tiyatro - İzmir Ekonomi Üniversitesi Açılış Törenleri - Mustafa Kemal Atatürk Rolü Yıl :2008

Ergun Kırlıkovalı
ergun@turkishny.com