New York'ta Yaşayan Türklerin Hikayesi'yeni Baştan' Dizisisinin Çekimleri Devam Ediyor.

Bir göç hikayesini konu alan ve gurbette yaşamanın zorluklarını anlatan Yeni Baştan dizisinin çekimleri, New York'un dondurucu soğuğuna rağmen devam ediyor. Çekimlerine, Brooklyn semtinde devam edilen Yeni Baştan dizisi, yaklaşık 15 yıl önce New York'ta yaşayan ünlü yönetmen Abdullah Oğuz'un yapımcılığını da kendisinin yazdığı bir eser.

New York merkezli Turkish Journal internet sitesinin konuyla ilgili haberine göre, dizinin başrolünü, Saruhan Hünel'le birlikte Ebru Akel paylaşıyor.

Dizide gitarı ile kamera karşısına geçen Emre Yılmaz, sevgilisine yıllar önce yazdığı şiirli şarkısı ile dikkat çekti. Dizide Emre Yılmaz'ın sevgilisini oynayan Leyla Erdoğan da Türk sinemasının yeni yüzlerinden. Leyla Edoğan, uzun zamandan beri New York'da yaşadığını ve oyunculuk okulunu bitirdikten sonra Yeni Baştan dizisinden aldığı rolü dolayısıyla heyecanlı olduğunu gizlemedi.

NEW YORK'TA YAŞAYAN TÜRKLERİN HİKAYESİ

'Yeni Baştan" dizisi genel olarak bir göç hikayesini konu alıyor ve gurbette yaşamanın zorluklarını anlatıyor. New York'ta geçen yürek yakan bir aşk hikayesini ve imkansızlıkları, dertli yüreklerin bitmeyen hikayelerini içeriyor. Elif, Derya ve Arzu birbirinden farklı üç kız kardeştir. Eşiyle uzun yıllar önce New York'a gelmiş olan Elif'in evliliğinde sorunlar başlamıştır. Derya başarılı bir avukat olmuş, Arzu ise kimlik bunalımı yaşamaktadır. Elif'in eşi Haydar, kaçak Türklerin çalıştığı restoranlar zincirinin yöneticisidir. Abdullah Oğuz’un yönettiği dizinin senaryosu Halide Meriç’e ait. Dizinin oyuncuları şunlar: Saruhan Hünel, Ebru Akel, Şenay Gürler, Emre Yılmaz, Leyla Erdoğan ve Cem Baza

(ANKA)