Dile kolay tam 25 yıl... ABD televizyonlarında 25 yıldır program yapan ve halkın gönlünde taht kuran Oprah Winfrey, önümüzdeki yıl ekranlara veda etmeye hazırlanıyor.

2010 yılında programın yayınlanacağı son sezonla birlikte izleyicilerinden ayrılacak olan Oprah Winfrey, ilgiyle izlenen programını neden bitirdiğini ve hislerini Life& Style dergisine anlattı.

KEMİKLERİNE İŞLEMİŞ
Oprah Winfrey şöyle konuştu; "Aylarca düşündükten sonra programı 25'inci sezonda bitirme kararı aldım. Bu kararımı açıkladıktan sonra basında hakkımda spekülasyonların çıkacağını biliyordum. Bu tür şeylere yer vermemek için kendim, hislerimi ve programı neden bitirdiğimi açıklamak istedim. Bu programı zamanı gelince bitirecek kadar çok seviyorum." 25 yıldır bu şovu kemiklerinde ve ruhunda hissettiğini söyleyen ünlü televizyoncu, kararı kimseden etkilenmeden tek başına aldığını açıkladı. Zaman zaman bu kararını düşünüp göz yaşlarına boğulduğunu da itiraf eden Winfrey, "Ben seyircilerimle birlikte büyüdüm. Bugünlere gelmemde onların katkısı çok büyük. Beni yalnız bırakmadıkları için ne kadar teşekkür etsem azdır. Onların hepsini çok seviyorum" diye konuştu.

KANAL KURUYOR

Programı bittikten sonra kısa süre dinlenmeyi planladığını söyleyen Winfrey, daha sonra 12 ülkede açtığı 60 okulla yakından ilgilenecek. Ünlü yıldız televizyondan çok fazla uzak kalmayı düşünmediğini de belirterek, yakında kendi kablolu kanalını hizmete sokacağını açıkladı.